Klubové večery v Maitree

Přijď si odpočitnout, uvolnit se a navázat nová přátelství!


TANDAVA

12. prosince | 18 - 20:30 hod.

Tandava je nejstarší formou jógy, kterou známe. Je to velmi pomalý, mystický tanec, který vede k vnímání našeho těla v celistvosti kosmu.
Přestože je velmi jednoduchá na provedení, vyjadřuje složitost a hloubku naší živé existence. Je to tanec pravé spontánnosti a láskyplného přijetí VŠEHO, čím jsme. 
Je to tradiční praktika totality, která může skutečně katalyzovat zážitek duchovního probuzení. 

Petr Bárta
Tančím. Mám rád hudbu a pohyb. Vyjádření živelnosti vycházející ze samé podstaty mé životní síly. Uvnitř jsem vlkem, divokým, nespoutaným, intuitivním …
Medituji. V pomalém tanci. Při chůzi. V uvolněném běhu. Při přijímání studené vody. V sedě. Miluji ten hluboký vnitřní klid. Pozorování dokonalosti a pomíjivosti všeho projeveného.
Různým formám meditace se věnuji deset let. V poslední době mě nejvíce oslovuje zkoumání a zakoušení polarity intuitivní (zvířecí) části mé osobnosti a hlubokého vnitřního klidu a přijetí, který je rovněž mou přirozeností.
„Nejlepší čas na meditaci je právě teď.“  

RITUÁL NOVÉHO ZAČÁTKU
taneční večer s Embodiement motion

9. ledna | 18 - 21:00 hod.

Nový rok bývá plný předsevzetí, která se nám často nedaří naplnit, nebo udržet.
Pojďme začít nový rok trochu jiným způsobem. Pojďme se společně sejít a vyslat za pomocí tance a skupinové energie trochu šťávy do nového začátku.

Oblíbený rituál nového začátku proběhne opět na začátku roku.

Jakub Moulis
Jakub pracuje s vědomým pohybem, tancem, bodyworkem a práci s primárním traumatem IBDP. Je pro něj důležité přinášet do obyčejných chvil posvátnost a tím z nich dělat chvíle neobyčejné. Když se pak v tompto prostředí uvolníme do tance a pohybu. Získáváme tím obrovský zdroj a oporu v sobě, ale i v druhých. Společně tak tvoříme jeden kmen. Jakub je také vedoucím produkce v Domě osobního rozvoje Maitrea, kde společně s kolegy zajišťuje programovou skladbu a vytváří v České republice bezpečné místo, kde se můžeme setkávat, léčit a být sami sebou.


JÓGA SMÍCHU
uvolňující večer s Joshim

16. ledna | 18:00 - 20:30 hod.

Jóga smíchu (hasya yoga) vám umožní prožít večer plný smíchu, radosti a uvolnění. Příjemně si odpočinete od každodenního stresu a starostí a navíc uděláte i něco pro své zdraví. Budeme se společně smát prostřednictvím tzv. smíchocviků, které nás s hravostí a nakažlivostí dovedou k srdečnému a spontánnímu smíchu. Prožitek spontánního smíchu na závěr umocní společná "meditace" smíchu zakončená příjemnou relaxací.

Joshi

Smích je přirozenou součástí mého života. Sám bych si toho už ani nevšiml, ale přátelé a kolegové mě neustále upozorňují, že se nějak hodně směju. Jóga smíchu je úžasný způsob jak být s lidmi, ukazovat jim, že smát se můžeme jednoduše, společně a daleko více, než si myslíme. Jógu smíchu miluju! Můj přístup je hravý, neformální, vtipný, živý a plný energie! Ukazuji a sdílím s lidmi netradiční pohled na to, jak žít v přítomnosti. Bez úsilí, spontánně a s nadšením.