Klubové večery v Maitree

Přijď si odpočitnout, uvolnit se a navázat nová přátelství!Meditace v pohybu

10. října| 18 - 20:30 hod.

Propoj se se svým tělem, ochutnej klid, který je tvou přirozeností a prožij důvěru v Život.

Zvu Tě do Maitrey na pohybově meditační večer s prvky Oshovy meditace a s mystickým tancem zvaným Tandava.

Petr Bárta

Tančím. Mám rád hudbu a pohyb. Vyjádření živelnosti vycházející ze samé podstaty mé životní síly. Uvnitř jsem vlkem, divokým, nespoutaným, intuitivním…
Medituji. V pomalém tanci. Při chůzi. V uvolněném běhu. Při přijímání studené vody. V sedě. Miluji ten hluboký vnitřní klid. Pozorování dokonalosti a pomíjivosti všeho projeveného.
Různým formám meditace se věnuji deset let. V poslední době mě nejvíce oslovuje zkoumání a zakoušení polarity intuitivní (zvířecí) části mé osobnosti a hlubokého vnitřního klidu a přijetí, které jsou rovněž mou přirozeností.

Nejlepší čas na meditaci je právě teď.“  


PROPOJENÍ/CONNECTION

17. října| 17 - 21:00 hod.

Není zajímavé, jak často se uzavíráme ve vztazích? Pracovních, přátelských, rodninných, partnerských. Občas jsou situace, kdy prostě nedokážeme překonat pomyslnou hranici mezi sebou. Přijď a prozkoumej hranice, které vytvářejí mezeru mezi lidmi. Prodloužený taneční večer s prvky umění. CZ/ENG

Jakub Moulis
Propadl jsem tanci a vědomému pohybu a posledních 5 let se věnuji také zkoumání primárních zkušeností a toho jak nás vytvarovaly. Tělo mě vždycky nesmírně fascinovalo. Jeho schopnost se léčit, hýbat a tvarovat. V momentě, kdy shodíme různé nánosy a přesvědčení, zjistíme, že se vlastně tolik nelišíme a tvoříme Jeden kmen.

Ivana Vaňková
Ivana Vaňková se od roku 2018 aktivně věnuje práci s tělem a pohybem pod vedením zahraničních lektorů (Adam Barley, Erik Iversen, Mackenzie Amara, ad.).
V roce 2022 absolvovala výcvik Somatomy, je hostující lektorkou na systemických konstelacích MUDr. Ivany Würstové. V současnosti se zaměřuje na koncept pohybové praxe pro klienty terapeutických komunit pro drogově závislé. 

S Ivanou společně tančíme již 4 roky a vždy, když se setkáme na tanečním parketu, setkáme se v naprostém plynutí a přirozenosti.


LET VINY - promítání filmu a beseda s Terezou Tarou

7. listopadu| 18 - 21:00 hod.

O filmu
Režisérka Tereza Tara v pětadvaceti onemocněla. Svou desetiletou cestu k uzdravení, která ji zavedla hluboko do minulosti i na okraj propasti, zachytila formou osobního a poetického videodeníku. S oslabenými ledvinami navštívila lékaře, odborníky na psychosomatiku i alternativního léčitele, který ji nabádá, aby se odevzdala do rukou božích. Stav párového orgánu začala postupně vnímat jako odraz nevybalancovaného vztahu k matce, partnerovi a vlastnímu tělu. Pochopila, že pokud chce najít lék na nemocné ledviny a začít žít lepší život, musí především lépe porozumět sobě samé.

Tereza Tara
Tereza je filmová režisérka a producentka. Její oceněný film Hormonální akvárium (2008) o antikoncepční pilulce, způsobující změny pohlaví u ryb inspiroval mezinárodní publikum. Krátký film V čem je háček? (2008) odhalil kauzu zneužívání dívek v ezoterické škole guru Járy. Filmová báseň Be Loved inspirovaná súfijským tancem, byla uvedena v Museo MAXXI v Římě (2015). Tereza Tara spolupracovala jako režisérka s Českou televizí a Českým rozhlasem, působí také v oblasti rozvoje kreativity a osobního rozvoje.