Manifestujte modlitby svého Srdce

2. - 5. února 2023

Ponořte se do hlubin své duše a prožijte transformativní zážitek na workshopu plném ceremonií a tance s Naomi Katz. Během společně stráveného času se seznámíme s tajemstvím potních chýší a jejich schopností očistit tělo i mysl.
Prozkoumáme temné stránky naší duše a naučíme se, jak je překonat skrze tanec a modlitby. 

Znovu se spojíme se svou přirozeností a vkročíme do světa tvorby osobních zázraků.

Přeneste svůj nejhlubší záměr do reality

Naomi Katz, šamanka a žena Země, nás provede rituály a ceremoniemi, které vedou k manifestaci modliteb a přání. 

Embodied prayers (ztělesněné modlitby) promlouvají skrze vodu v našem těle, oheň v našich srdcích, skrze Zemi, která je naším tělem, v nekonečném tanci s větrem našeho dechu a hlasu. Právě propojením všech živlů v nás samotných se stáváme celistvými a dostáváme se přirozeně i do propojení se vším vně. Obřady manifestace a ztělesnění modliteb budou probíhat okolo posvátného ohně a v potní chýši.

Tanec k prohloubení citlivosti a vnímavosti

Když tančíme, probouzíme nejen naše těla. Rozpomínáme se, že nejsme jen naše myslící mysl. Stáváme se živějšími a vnímavějšími. Tanec je velice účiný nástroj, který nám pomáhá vnímat svět z širší perspektivy. Můžeme jej použít pro uvolnění a zábavu, ale i pro hluboký ponor do našeho nitra. 
Zde budeme používat tanec jako nástroj k ukotvení se v sobě. Právě z tohoto místa pak můžeme manifestovat své modlitby a přání.

Získejme zpět naše modlitby, rituály, a oslavy daru, kterým je Život samotný.

Ceremonie Temazcalu (Potní chýše)

Temazcal (potní chýše) je starobylý obřad očisty a modliteb, při kterém se navracíme do lůna Matky země a znovu se rodíme.  

Do lóže, což je nízká, kulatá, krytá stavba, se přenášejí kameny, které se venku zahřívají v ohni.  Na žhavé kameny se lije voda, podobně jako v sauně. Během obřadu je prostor pro zpěv, modlitby a ticho. Tma, teplo a vlhkost znovu vytvářejí prostředí podobné děloze a pomáhají nám propojit se světem prostřednictvím všech smyslů. 

Naomi Katz

je ceremonialistka, pedagožka a facilitátorka vědomého pohybu. 
Inspirována domorodými praktikami žen Země procestovala celý svět a studovala starobylou moudrost ekvádorských šamanů pod vedením medicinské ženy Carmen Viciente.

Prostřednictvím rituálů, obřadů, slova a pohybu vytváří pro lidi transformativní prostor, kde si mohou připomenout základní vztah k našemu zdroji a osvojit si praktické nástroje k udržování trvalého vztahu s posvátnem v každodenním životě.  

Vyrostla v New Yorku - jehož energie je pravým opakem klidné pouště na jihu Izrale, kde nyní žije. 

"Jsem vděčná za způsoby, kterými mě pouštní krajina podpořila v prohloubení mého vztahu k sobě samé."

Jakub Moulis - vedoucí produkce seminářů

Mimo všechna "technická" označení je Naomi především milující ženou, která z hloubky svého srdce předává lásku k lidství, lásku k ženám i mužům. Lásku k přirozenosti, zapomenutým tradicím a modlitbám. Sílu její práce jsem měl šanci poznat osobně a proto jsme se rozhodli společně s Naomi a centrem Dvůr Svatá Maří otevřít a udržovat posvátný prostor temazcalu.

Termín, cena a přihláška

Cena ubytování a jídla je 3500 Kč a platí se na místě v hotovosti.
Seminář i ceremonie jsou tlumočeny do českého jazyka.

Na early bird cenu nelze uplatňovat další slevy.

Dvůr Svatá Maří

Workshop s ceremoniemi se odehraje v meditačním a prožitkovém centru Dvůr Svatá Maří ve vesničce Svatá Maří, která leží na okraji CHKO Šumava 4 km od Vimperka. Chalupa leží mimo obec a nemá žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny účastníky. Kolem chalupy je 30 hektarů luk a lesů, kde najdete ohniště, jezírko s přírodním biotopem i domov mnohých zvířat.

Uvnitř jsou k dispozici útulné světlé a prostorné pokoje - každý má svou koupelnu a kuchyňku (dřez, lednice, rychlovarná konvice + dva pokoje mají navíc indukce na vaření). Jí se společně v jídelně, kde jsou i krbová kamna, východ na terasu s úchvatným výhledem do okolí a velká knihovna plná knih. Ve volném čase se dá využít wellness s bylinkovou biosaunou, nafukovací vířivka, odpočinková zóna s lehátky a koupací jezírko pro otužování.