Zažij POSVÁTNOST života

Z hloubky Negevské pouště v Izraeli se k nám opět vrací Naomi Katz, ceremonialistka, tanečnice a žačka ekvádorských Šamanů z tradice Camino Rojo. Společně se svým mužem Robertem Smithwordem nás provede transformativní ceremonií Embodied Prayer. Pouhá přítomnost Naomi a Roberta otevírá pole posvátného prostoru a času. Vše jakoby se zpomalilo, a vy TO najedou můžete vidět, cítit a pochopit.

 A to nejen na vlastní kůži, ale též do hloubky svého srdce.

1. - 4. února 2024
Dvůr Sv. Máří

Uprostřed šumavských lesů společně zažijeme posvátnou ceremonii Potní chýše a její silnou schopnost očisty těla, mysli a ducha. Budeme tančit, zpívat, tvořit a spolubytím ztělesňovat naše modlitby v HLUBOKOU VDĚČNOST za Život. 

Ceremonie Embodied prayer

Propojením všech živlů v nás samotných se stáváme celistvými a PŘIROZENĚ se tak dostáváme do propojení se vším vnějším.

Embodied prayer je modlitba, která je spojená s vodou v našem těle, ohněm v našich srdcích, se zemí, která je naším tělem a tančí ve větru našeho dechu a hlasu. 

Ceremonie motlitby probíhá v potní chýši, v tanci,
zpěvu, tichu i při sdílení u posvátného ohně.

Tanec pro Život

Prostřednictvím tance se uvolníme a probudíme své tělo! Staneme se bdělejšími, živějšími a vnímavějšími! Rovzpomeneme se na to, že existuje i jiný HLAS než-li ten, který řídí naše mysl. 

Tanec je cenným nástrojem pro seberegulaci a ukotvení se v sobě.  

Potní chýše - Temazcal

Potní chýše je jedním z nejstarších očistných obřadů. Hlubokým propojením s přírodou se navracíme do lůna Matky země a poté se znovu zrodíme. Dochází k duchovní a duševní očistě, zamyšlení nad dosavadním životem a zvážení dalších kroků.

Do potní chýše vcházíme....
S úctou a respektem k zemi, ohni, vodě a vzduchu,
generacím, které kráčely před námi,
s moudrostí, kterou v sobě každý neseme,
v kolektivní moudrosti, kterou společně sdílíme. 

Děkujeme za dar tohoto života.

Samotný obřad probýhá v nízké, kulaté, zakryté stavbě, do které se přinášejí žhavé kameny, na které se lije voda a sypou posvátné byliny. Během obřadu je prostor pro zpěv, hluboké modlitby a ticho. Tma, teplo a vlhkost připomínají prostředí dělohy, což zintenzivňuje naše smysly. 

Naomi Katz

Je nádherná, silná, divoká a zároveň láskyplná žena. Naomi je ceremonialistka, pedagožka a facilitátorka vědomého pohybu. 

Inspirována domorodými praktikami žen Země procestovala celý svět a studovala starobylou moudrost ekvádorských šamanů pod vedením medicinské ženy Carmen Viciente v tradici ženské linie Camino Rojo. Vyrostla v New Yorku - jehož energie je pravým opakem klidné pouště na jihu Izrale, kde nyní žije. 

Prostřednictvím rituálů, obřadů, slova a pohybu vytváří pro lidi transformativní prostor, kde si mohou připomenout základní vztah ke svému zdroji a osvojit si praktické nástroje k udržování trvalého vztahu s posvátnem v každodenním životě.  

Co v nás zanechalo setkání
Robertem a Naomi?

Mimo všechna "technická" označení je Naomi především milující ženou, která z hloubky svého srdce předává lásku k lidství. Lásku k přirozenosti, zapomenutým tradicím a modlitbám. Sílu její práce jsem měl šanci poznat osobně a proto jsme se rozhodli společně s Naomi a centrem Dvůr Svatá Maří otevřít a udržovat posvátný prostor temazcalu.

Již uplynul témeř rok, kdy jsem potkala Naomi a Roberta. Jejich jasná, čistá a respektující energie mě stále provází.

Slova, která zazněla pro mě postupem času nabývají hlubšího významu a pochopení. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem právě s nimi prošla obřadem Potní chýše...nezapomenutelný zážitek!

Děkuji z celého srdce... Sita
 

Termín, cena a přihláška

Cena ubytování a jídla je 4500 Kč a platí se na místě v hotovosti.
Seminář i ceremonie jsou tlumočeny do českého jazyka.

Na early bird cenu nelze uplatňovat další slevy.

Dvůr Svatá Maří

Workshop s ceremoniemi se odehraje v meditačním a prožitkovém centru Dvůr Svatá Maří ve vesničce Svatá Maří, která leží na okraji CHKO Šumava 4 km od Vimperka. Chalupa nemá žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny účastníky. Kolem chalupy je 30 hektarů luk a lesů, kde najdete potní chýši, ohniště, koupací jezírko s přírodním biotopem i domov mnohých zvířat.

Uvnitř jsou k dispozici útulné světlé a prostorné pokoje - každý má svou koupelnu a kuchyňku. Jí se společně v jídelně, kde jsou i krbová kamna, východ na terasu s úchvatným výhledem do okolí a velká knihovna plná knih. Ve volném čase se dá využít wellness s bylinkovou biosaunou.