Zažij POSVÁTNOST života a začni
NOVÝ PŘÍBĚH

Z hloubky Negevské pouště v Izraeli se k nám opět vrací Naomi Katz, ceremonialistka, tanečnice a žačka ekvádorských šamanů z tradice Camino Rojo. Společně se svým mužem Robertem Wordsmithem nás provede transformativní ceremonií Embodied Prayer. Pouhá přítomnost Naomi a Roberta otevírá pole posvátného prostoru a času. Vše jakoby se zpomalilo, a vy TO najedou můžete vidět, cítit a uslyšet hlas z hloubi vašeho srdce. 
 

1.–4. února 2024
4 dny ceremonie ve Dvoře Svatá Maří

Místo, kde se dějí zázraky.
Uprostřed šumavských lesů společně zažijeme posvátnou ceremonii potní chýše a její  schopnost očisty těla, mysli a ducha. Budeme tančit, zpívat, společně tvořit a ztělesňovat naše modlitby v hluboké vděčnosti za život. 

Záměrem této ceremonie je NOVÝ PŘÍBĚH, který je přechodem do nové fáze naší cesty. Je to okamžik, kdy vstupujeme do neznáma s hlubokým respektem a vděčností za vše, co nás doprovázelo v minulosti. Je to jakési symbolické rozloučení se starými břemeny a zároveň přivítání nových možností a příležitostí. NOVÝ PŘÍBĚH je jako nepopsaný list papíru.

Ceremonie Embodied Prayer

Propojením všech živlů v nás samotných se stáváme celistvými a přirozeně se tak dostáváme do propojení se vším vnějším. Embodied prayer je modlitba, která je spojená s vodou v našem těle, ohněm v našich srdcích, se zemí, která je naším tělem a tančí ve větru našeho dechu a hlasu. 

Ceremonie motlitby probíhá v potní chýši, v tanci, zpěvu, tichu i při sdílení u posvátného ohně. Rozpomeneme se na to, že existuje i jiný hlas nežli ten, který řídí naše mysl.

Do potní chýše vcházíme s úctou a respektem k zemi, ohni, vodě a vzduchu, generacím, které kráčely před námi, s moudrostí, kterou v sobě každý neseme, v kolektivní moudrosti, kterou společně sdílíme. Děkujeme za dar tohoto života.

Temazcal

Potní chýše je jedním z nejstarších očistných obřadů. Hlubokým propojením s přírodou se navracíme do lůna Matky země a poté se znovu zrodíme. Dochází k duchovní i duševní očistě, zamyšlení nad dosavadním životem a k tvorbě vize dalších kroků. Během obřadu je prostor pro zpěv, hluboké modlitby a ticho. Tma, teplo a vlhkost připomínají prostředí dělohy, což zintenzivňuje naše smysly. 

Naomi Katz

je nádherná, silná, divoká a zároveň láskyplná žena. Naomi je ceremonialistka, pedagožka a facilitátorka vědomého pohybu. 

Inspirována domorodými praktikami žen Země procestovala celý svět a studovala starobylou moudrost ekvádorských šamanů pod vedením medicinské ženy Carmen Viciente v tradici ženské linie Camino Rojo. Vyrostla v New Yorku, jehož energie je pravým opakem klidné pouště na jihu Izraele, kde nyní žije. 

Prostřednictvím rituálů, obřadů, slova a pohybu vytváří pro lidi transformativní prostor, kde si mohou připomenout základní vztah ke svému zdroji a osvojit si praktické nástroje k udržování trvalého vztahu s posvátnem v každodenním životě.  

Robert Wordsmith

Robert kráčí po cestě v tradici Camino Rojo již 25 let.  Je strážcem oltáře Temazcalu a nositelem dýmky míru.  Jako strážce ohně působí po celé Evropě již více než 20 let. Robert je umělcem, který vyrábí posvátné nástroje, je truhlářem a výrobcem nábytku s více než 20letou praxí. 

Robert se zasazuje o obnovu posvátné mužské kultury k uctění sedmi generací, které chodily po zemi před námi, i těch, které se teprve narodí.

Co v nás zanechalo setkání
s Robertem a Naomi?

Naomi je milující ženou, která z hloubky svého srdce předává lásku k lidství, lásku k přirozenosti, zapomenutým tradicím a modlitbám.

Sílu její práce jsem měl šanci poznat osobně a proto jsme se rozhodli společně s Naomi a centrem Dvůr Svatá Maří otevřít a udržovat posvátný prostor temazcalu.

Jakub

Již uplynul témeř rok, kdy jsem potkala Naomi a Roberta. Jejich jasná, čistá a respektující energie mě stále provází. Slova, která zazněla, pro mě postupem času nabývají hlubšího významu a pochopení.

Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem právě s nimi prošla obřadem potní chýše... Děkuji z celého srdce!

Sita

Dvůr Svatá Maří

Workshop s ceremoniemi se odehraje v meditačním a prožitkovém centru Dvůr Svatá Maří ve vesničce Svatá Maří, která leží na okraji CHKO Šumava 4 km od Vimperka. Objekt nemá žádné blízké sousedy, takže je zajištěn nerušený klid pro všechny účastníky. Kolem chalupy je 30 hektarů luk a lesů, kde najdete potní chýši, ohniště, koupací jezírko s přírodním biotopem i domov mnohých zvířat.

Uvnitř jsou k dispozici útulné světlé a prostorné pokoje - každý má svou koupelnu a kuchyňku. Jí se společně v jídelně, kde jsou i krbová kamna, východ na terasu s úchvatným výhledem do okolí a velká knihovna plná knih. Ve volném čase se dá využít wellness s bylinkovou biosaunou. 

Seminář i ceremonie jsou tlumočeny do českého jazyka.

Přihláška a ceny 

Kapacita semináře je max. 20 účastníků.
Cena ubytování a stravy je 4 900 Kč za celý pobyt a platí se na místě v hotovosti.

Můžete zvolit platbu na 2 splátky
(zaškrtněte možnost v sekci shrnutí objednávky)

Na early bird a last minute cenu workshopu nelze uplatňovat další slevy.