Jak nás ovlivňují primární traumata v našem životě?

Porod je naše první a naprosto zásadní zkušenost. Způsob, jakým přicházíme na svět v nás vytváří otisk, který nevědomě dáváme najevo každým okamžikem. Všimli jste si, že se vám v životě opakují některé situace a ať děláte cokoli, objevují se znovu? Nebo se vám občas stane, že v konkrétních situacích reagujete zvláštním způsobem? Právě v těchto chvílích z nás promlouvá to, čemu Jullian říká Porod s velkým P

IBDP (Integrative Birth Dynamics Practice) je soubor technik, zabývající se obdobím od početí do prvního roku života (Porod s velkým P). To, jak toto období proběhlo, v nás vytváří primární otisky, které nás ovlivňují a často i omezují po celý život. Jakmile jim věnujeme naši pozornost a péči, začínají se transformovat a svět se náhle stává krásnějším a příjemnějším místem.


Zkušenosti účastníků

Seminář Otisky mi pomohl zvědomit si mé prožitky a postoje k sobě i okolí (zejména k matce), které jsem vnímala v období od početí do období asi jednoho roka po porodu.
Anna
Díky zkoumání Otisků se mi výrazně snížilo zažívání pocitů viny. Viny za cokoliv, za každodenní maličkosti. Pochopila jsem chování žen ve své rodové linii a našla k nim cestu, díky tomu se mi velmi ulevilo.
Petra
Znovu prožít svůj vlastní porod je úžasný zážitek - pro mě to bylo setkání sama se sebou, přijímat se plně taková, jaká jsem. Silně transformující zážitek.
Účastnice semináře

Jullian Gustavson

Autor metody Transitions - Birth & Embodiment, (Přechody - zrození a vtělení) - Praxe integrování porodní dynamiky (Integrative Birth Dynamics Practice zkr. IBDP). Jullian pochází ze Spojených států, v současné době žije a pracuje ve Švýcarsku. Je kvalifikovaným prenatálním terapeutem s desítkami let zkušeností. Je také certifikovaným kraniosakrálním terapeutem.

Studoval prenatální a porodní traumata u Dr. Williama Emersona a Dr. Karltona Terryho, kteří jsou průkopníky a zakladatelé moderního prenatálního vzdělávání, a následně působil jako jejich odborný asistent.

Všechno, co se stane během porodu, ovlivňuje celý náš život, jak se vyvíjíme a jak se později v životě chováme. Můžeme například v některých situacích zůstávat zaseknutí, nebo svůj život nežijeme tak plně, jak bychom mohli,“ říká o důležitosti porodu pro Magazín MAITREA Jullian Gustavson

Termíny seminářů

Momentálně není vypsaný žádný kurz.