Projděte vnitřní transformací a začněte žít nový život. 
Osvoboďte se od zatížení porodním traumatem!

Porod je naše první a naprosto zásadní zkušenost. Způsob, jakým přijdeme na svět, v nás vytváří šablonu, podle které potom žijeme svůj život.

Porod má obrovský vliv na to, jak reagujeme a procházíme okamžiky, které představují největší „přechody“ našeho života. Jinými slovy nemůžeme těmito okamžiky procházet svobodně a kreativním způsobem, jestliže nemáme zpracované porodní trauma.

Práce s porodem nabízí spirituální transformaci. Početí a porod jsou okamžiky, ve kterých se setkává tradiční psychologie se spirituálním rozměrem bytí, protože vědomá práce s porodem nás přivádí do přímého kontaktu s prvotními duchovními tématy našeho života.

Základním benefitem práce s tématem porodu je svoboda a to, že si dovolíme žít svůj život nezatížený porodním traumatem.

Kurz je určen všem, kteří chtějí prozkoumat svůj vlastní porod a všem, kteří se s porodem setkávají ve svém životě (porodní asistentky, budoucí rodiče, rodiče s malými dětmi, terapeuté apod.)

Dokument CO JSOU TRANSITIONS? ke stažení zde.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

Páteční a víkendovou část je možné absolvovat pouze po předchozí účasti na čtvrtečním seznamovacím úvodu.


Zkušenosti účastníků

Seminář Transitions mi pomohl zvědomit si mé prožitky a postoje k sobě i okolí (zejména k matce), které jsem vnímala v období od početí do období asi jednoho roka po porodu.
Anna
Díky Transitions se mi výrazně snížilo zažívání pocitů viny, viny za cokoliv, za každodenní maličkostí. Pochopila jsem chování žen ve své rodové linii a našla k nim cestu, díky tomu se mi velmi ulevilo.
Petra
Znovu prožít svůj vlastní porod je úžasný zážitek - pro mě to bylo setkání sama se sebou, přijímat se plně taková, jaká jsem. Silně transformující zážitek.
Účastnice semináře

Jullian Gustavson

Autor metody Transitions (Přechody) - Praxe integrování porodní dynamiky (Integrative Birth Dynamics Practice). Jullian pochází ze Spojených států, v současné době žije a pracuje ve Švýcarsku. Je kvalifikovaným prenatálním terapeutem s desítkami let zkušeností. Je také certifikovaným kraniosakrálním terapeutem.

Studoval prenatální a porodní traumata u Dr. Williama Emersona a Dr. Karltona Terryho, kteří jsou průkopníky a zakladatelé moderního prenatálního vzdělávání, a následně působil jako jejich odborný asistent.

Termíny seminářů

Soukromé sezení

7 700 Kč

Přihlásit se

TRANSITIONS INDIVIDUAL –  Individuální nebo rodinné sezení

Út

30.10.2018

cca 100 min. (od 9.00, od 11.30 nebo od 14.00)

Prostřednictvím individuální práce se budete mít možnost věnovat hlouběji vašim nevyřešeným a opakujícím se životním tématům. Můžete zkoumat vliv vašeho porodu na váš život či život vaší rodiny a vašeho malého dítěte.

Transitions Individual je soukromé sezení Jullianem Gustavsonem a jeho týmem facilitátorů. Budete mít možnost se v intimní a bezpečné atmosféře věnovat tomu, co se vám v daný okamžik děje a co je přítomné – možná to budou nevyřešené životní situace nebo určitá životní témata.

Můžete přijít sami za sebe nebo se objednat jako rodina - rodiče a malé dítě (obvykle 0-4 roky).

Během sezení se ponoříte hluboko do oblasti přesahující ryzí fyzickou realitu tak, abyste poznali svou duši a její zkušenosti, a mohli jste ji osvobodit.

Možná byste rádi našli odpovědi na velké otázky svého života nebo odhalili, jaká spojitost existuje mezi vašimi právě prožitými zkušenostmi s vaším chováním a zvyky, které jsou vám důvěrně známé z každodenního života.

Nebo možná chcete svůj život uspořádat podle naprosto jiné perspektivy – nebo chcete uvidět určitý aspekt svého života z jiného úhlu pohledu nebo k němu zaujmout jiné stanovisko, a tím změnit svůj život.

Toto sezení není náhradou za psychoterapii.

-----------

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno - pokud bude vyžadováno.

Pouze úvodní seznamovací část

590 Kč

Přihlásit se

MŮJ POROD – Úvod do Transitions, zkoumání vlastního porodu

Čt

1.11.2018

17.30-21 hod.

Podíváme na to, jak náš porod coby velmi citlivý faktor našeho života ovlivňuje všechny aspekty našeho bytí. Během tohoto večera vytvoříme bezpečný prostor, naladíme se a připravíme základnu pro další hlubší zkoumání vlastního porodu a souvisejících vzorců našeho chování.

„Porod je naše první a naprosto zásadní zkušenost. Způsob, jakým přijdeme na svět, v nás vytváří šablonu, podle které potom žijeme svůj život. Porod má obrovský vliv na to, jak reagujeme a procházíme okamžiky, které představují největší „přechody“ našeho života. Jinými slovy nemůžeme těmito okamžiky procházet svobodně a kreativním způsobem, jestliže nemáme zpracované porodní trauma. Práce s porodem nabízí spirituální transformaci. Početí a porod jsou okamžiky, ve kterých se setkává tradiční psychologie se spirituálním rozměrem bytí, protože vědomá práce s porodem nás přivádí do přímého kontaktu s prvotními duchovními tématy našeho života. Základním benefitem práce s tématem porodu je svoboda a to, že si dovolíme žít svůj život nezatížený porodním traumatem.“ - William Emerson PhD. (parafrázován J. Gustavsonem)

Naučte se s respektem pozorovat vzorce, kterými ve svém životě opakujete vlastní porod. Transitions představuje v našem každodenním životě jakýsi mikrokosmos a také příležitost bez jakéhokoliv zasahování si uvědomit zamrzlé vzorce chování, které ve svém životě neustále opakujeme.

Tento úvodní seminář Transitions je branou do následné integrační práce nazvané Praxe integrování porodní dynamiky (Integrative Birth Dynamics Practice). Již behěm tohoto úvodního večera si uvědomíte, jak jsou jednotlivosti vašeho každodenního života propojeny s průběhem vašeho porodu.

Během tohoto úvodního večera se také seznámíte s týmem lidí, kteří vás budou procesem Transitions v dalších dnech provázet a kteří vám ukáží klíčové aspekty kurzu. Samozřejmě zde bude i místo na otázky účastníků.

Tento seminář můžete navštívit samostatně a rozhodnout se v pokračování až po jeho absolvování. Seminář je úvodem do 4-5denního intenzivního prožitkového programu TRANSITIONS, který následuje.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

Hlavní 4denní proces od čtvrtka do neděle pro max. 20 osob

5 700 Kč

při platbě od 25.10.: 7 700 Kč

Přihlásit se

TRANSITIONS – 4denní kurz k transformaci a svobodě prožívání

Čt – Ne

1.11. – 4.11.2018

Čt: 17.30-21 hod., pá: 16-21, so: 9-19, ne: 9-18 hod.

Začněte žít nový život. Život nezatížený porodním traumatem. Čekají vás čtyři dny s prožitky vašeho vlastního porodu. Vrátíte se do místa a času, kde se otisklo něco, co vám už dnes možná neslouží. Objevíte, jak moc prvotní zkušenost opakovaně ovlivňuje váš život a jak můžete žít daleko svobodněji.

„Porod je naše první a naprosto zásadní zkušenost. Způsob, jakým přijdeme na svět, v nás vytváří šablonu, podle které potom žijeme svůj život. Porod má obrovský vliv na to, jak reagujeme a procházíme okamžiky, které představují největší „přechody“ našeho života. Jinými slovy nemůžeme těmito okamžiky procházet svobodně a kreativním způsobem, jestliže nemáme zpracované porodní trauma.

Práce s porodem nabízí spirituální transformaci. Početí a porod jsou okamžiky, ve kterých se setkává tradiční psychologie se spirituálním rozměrem bytí, protože vědomá práce s porodem nás přivádí do přímého kontaktu s prvotními duchovními tématy našeho života. Základním benefitem práce s tématem porodu je svoboda a to, že si dovolíme žít svůj život nezatížený porodním traumatem.“ - William Emerson PhD. (parafrázován J. Gustavsonem)

"Díky Transitions jsem skrze vlastní prožitek pochopila své emoční stavy, které nikdo kolem mě nechápal, ani já ne. "Moc to řešíš..." a různé rady jsem slyšela mockrát, ale furt jsem tápala. Teď znám příčinu svých dlouholetých pocitů, které mi bránily ve vztazích s druhými lidmi, ať už partnerských, tak i v rodině." Eva, účastnice semináře

4denní seminář TRANSITIONS se skládá z těchto částí:

Čtvrtek: MŮJ POROD - Úvod do Transitions, zkoumání vlastního porodu
Pátek: VÝZVY MÉHO PORODU - Prohlubující úvod do procesu Transitions
Sobota a neděle: TRANSITIONS EXPERIENCE - Prožití vlastního porodu

Přihlášením rovnou na všechny části získáte výhodnější cenu a zajistíte si své místo. Tlumočení angličtina/čeština zajištěno. Kapacita na sobotu a neděli je max. 20 účastníků.

Pondělí: TRANSITIONS PRACTISE - Integrace a prohloubení porodní zkušenosti - Možnost pokračovat ve skupině s max. 8 účastníků a prohloubit svou zkušenost z víkendu. Přihlásit se lze již nyní nebo se můžete rozhodnout během semináře, pokud bude na pondělí ještě volné místo.

2 200 Kč

Přihlásit se

VÝZVY MÉHO PORODU – Prohlubující úvod do procesu Transitions

2.11.2018

16-21 hod.

TOHOTO SEMINÁŘE SE MŮŽETE ZÚČASTNIT POUZE POKUD SE ZÚČASTNÍTE TAKÉ PŘEDCHOZÍHO ČTVRTEČNÍHO VEČERA (nebo jste se jej zúčastnili v minulosti).

Prozkoumáte, jak fyzický průběh porodu ovlivňuje a formuje naše další chování. Poznejte, jakými výzvami jste museli projít a jak se tato vaše zkušenost přenáší do vašeho každodenního života.

„Porod je naše první a naprosto zásadní zkušenost. Způsob, jakým přijdeme na svět, v nás vytváří šablonu, podle které potom žijeme svůj život.

Porod má obrovský vliv na to, jak reagujeme a procházíme okamžiky, které představují největší „přechody“ našeho života. Jinými slovy nemůžeme těmito okamžiky procházet svobodně a kreativním způsobem, jestliže nemáme zpracované porodní trauma.

Práce s porodem nabízí spirituální transformaci. Početí a porod jsou okamžiky, ve kterých se setkává tradiční psychologie se spirituálním rozměrem bytí, protože vědomá práce s porodem nás přivádí do přímého kontaktu s prvotními duchovními tématy našeho života.

Základním benefitem práce s tématem porodu je svoboda a to, že si dovolíme žít svůj život nezatížený porodním traumatem.“ - William Emerson PhD. (parafrázován J. Gustavsonem)

Naučte se s respektem pozorovat vzorce, kterými ve svém životě opakujete vlastní porod. Transitions představuje v našem každodenním životě jakýsi mikrokosmos a také příležitost bez jakéhokoliv zasahování si uvědomit zamrzlé vzorce chování, které ve svém životě neustále opakujeme.

Během tohoto semináře se blíže seznámíte s tím, jak probíhal váš vlastní porod, a jaký vliv to má na váš život. Seznámíte se s typy poloh dítěte při porodu a souvisejícími traumaty.

Tímto seminářem můžete svou účast na Transitions ukončit nebo se rozhodnout v pokračování do další části o víkendu (EXPERIENCE) a také případně v pondělí (PRACTISE). Seminář je součástí 4denního intenzivního prožitkového programu TRANSITIONS. Při přihlášení a platbě předem získáte výhodnější cenu.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

Navazující a prohlubující část pro max. 8 osob

6 500 Kč

při platbě od 25.10.: 7 700 Kč

Přihlásit se

TRANSITIONS PRACTISE – Integrace a prohloubení porodní zkušenosti

Po

5.11.2018

9.30 - cca 18 hod. (s malými přestávkami)

Prohloubení procesů, které začaly v předchozích dnech, tentokrát v menší skupině účastníků. Prostřednictvím individuální práce se budete mít možnost věnovat hlouběji vašim nevyřešeným a opakujícím se životním tématům.

TOHOTO SEMINÁŘE SE MŮŽETE ZÚČASTNIT POUZE POKUD SE ÚČASTNÍTE (nebo jste se v minulosti účastnili) TAKÉ VŠECH PŘEDCHOZÍCH TŘÍ ČÁSTÍ: (TRANSITIONS ÚVOD 1 A ÚVOD 2 A EXPERIENCE).

Seminář Transitions Practise je práce každého účastníka se školeným týmem facilitátorů na daleko osobnější rovině. Dochází zde totiž k hlubší integraci nových zkušeností z předchozího víkendového kurzu v malé skupině (max. 8 účastníků).

Transitions Practise přivádí prožitky a zkušenosti z předchozího víkendového kurzu Transitions Experience hlouběji do našeho vědomí a rozhodovacích procesů v každodenním životě.

Tento kurz je veden metodou sebedotazování, díky které zvyšujeme svou kapacitu sebelásky a soucitu. Jako v každé disciplíně osobního rozvoje, i zde největší bonusy pro náš život přicházejí prostřednictvím samotné praxe a sdílení svých „odměn“ s ostatními.

V atmosféře maximální bezpečnosti, osobního sdílení a vyjádření, za pomoci přesného zrcadlení a zdržení se jakéhokoliv chaosu přináší tento celodenní seminář do našeho života více autonomie, nezávislosti a moci nad vlastním životem.

Transitions Practise se skládá z několika sezení s týmem facilitátorů, které probíhají po celý den. Účastníci kurzu budou mít dostatek času a prostoru zaměřit se přesně na to, co se v daný okamžik děje a co je přítomné – možná to budou nevyřešené životní situace nebo určitá životní témata. Všichni účastníci kurzu svou bdělou přítomností a pozicí svědka budou „držet prostor“, a tím podporovat každé sezení svých kolegů. Toto bdělé pozorování současně přináší hlubší porozumění dynamice svého vlastního porodu.

Během všech seminářů věnovaných metodě Transitions se budeme nořit hluboko do oblasti přesahující ryzí fyzickou realitu tak, abychom poznali svou duši a její zkušenosti, a mohli jsme ji osvobodit.

Možná byste rádi našli odpovědi na velké otázky svého života nebo odhalili, jaká spojitost existuje mezi vašimi právě prožitými zkušenostmi s vaším chováním a zvyky, které jsou vám důvěrně známé z každodenního života.

Nebo možná chcete svůj život uspořádat podle naproto jiné perspektivy – nebo chcete uvidět určitý aspekt svého života z jiného úhlu pohledu nebo k němu zaujmout jiné stanovisko, a tím změnit svůj život.

Jak můžete s Transitions pokračovat?

Tým facilitátorů Transitions – integrace, dovednosti a vedení

Poté, co úspěšně projdete kompletní cestou Transitions Experience a Practise, dalším zcela logickým krokem pro některé z vás bude stát se členem týmu Transitions. Můžete absolvovat výcviku facilitátora procesů Transitions. Během tohoto výcviku se nejenom zúčastníte výše popsaných integračních procesů ostatních a podpoříte je na jejich cestě během úvodních seminářů a dvou návazných hlubinně integračních kurzů Transitions Experience a Practise, ale také vás čekají další příležitosti, jak rozvíjet své schopnosti a dovednosti stát se facilitátorem. Čekat můžete zpětné vazby pomocí videonahrávek, týmovou práci a podporu, studia v týmu, ale také další individuální sezení.

-----------

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1