MANDALA - Cesta transformace

24.–27. 4. 2025 | 3.–6. 10. 2025 | 23.–26. 4. 2026

S velkou radostí v České republice opět přivítáme Dorje Lopön Charlotte Rotterdam a Lopön Pietera Oosthuizena - přímé studenty Lamy Tsultrim Allione, kteří nám přijedou předat učení Mandaly (The Mandala Method), které možná znáte z knihy Lamy Tsultrim Vycházející moudrost.

Otevírá se vám možnost vydat se na dobrodružnou cestu (cyklus obsahuje 3 moduly - lze absolvovat jednotlivě) plnou setkávání se, moudrosti, tvorby, meditace a osobní transformační praxe. Budeme objevovat prastarou moudrost tibetské buddhistické  mandaly, která napomáhá osobnímu i duchovnímu přerodu a slouží k pochopení našeho prožívání ve vnějším světě. 

Tato práce přesahuje duchovní teorie a slouží jako smysluplný nástroj pro každého, kdo si přeje pocítit větší emoční klid a jasnost (bez ohledu na náboženské vyznání, osobní filozofii či gender).

Celý cyklus bude tlumočen z angličtiny do češtiny. 

Cyklus metody Mandala

Základem metody Mandala je tzv. "pět buddhovských rodin", které představují pět typů emočního utrpení, které postupně transformujeme do pěti projevů osvícené energie. Mandala vás provede procesem zkoumajícím božské ženství a mužství a spojení ženských i mužských aspektů naší psychiky. Každý ze modulů cyklu nabízí jedinečnou aplikaci principů mandaly. Pomáhá přeměnit zatížené emoční vzorce (nevědomost, hněv a touhu) v moudrost prostřednictvím meditace, zvuku, umění, pohybu a praxe s pěti prvky. 

Komu je tato metoda určena?

Každému, kdo chce vnést jasnost do svých emocí a na svou duchovní cestu. 

Jednotlivcům, kteří touží po celistvosti pomocí harmonizace své mužské a ženské síly. 

Každému, kdo chce proměnit emoční vzorce v moudrost – práce se zatemněnou myslí, hněvem a touhou.

Všem, kteří touží nasytit svou duši meditací, zvukem, uměním, pohybem a tradiční praxí mandaly.

Profesionalům v oblasti duševního zdraví, terapeutům a všem, kteří se věnují pomoci a léčení druhých.

Pokud jste profesionál a metodu chcete dále využívat v praxi se svými klienty, potřebujete získat certifikaci. V takovém případě je potřeba absolvovat všechny tři moduly + absolvovat online závěrečný seminář + mezi jednotlivými semináři splnit domácí praxi v rozsahu 75 hodin. Pokud jste se rozhodli pro tuto možnost, dejte nám po přihlášení vědět na seminare@maitrea.cz.

Dorje Lopön Charlotte Rotterdam
a Lopön Pieter Oosthuizen

Charlotte i Pieter jsou dlouholetí studenti tibetského buddhismu, senior učitelé meditace, praxe Krmení démonů (FYD), Chöd a dalších buddhistických praktik v USA i v zahraničí. Vyučují v buddhistickém středisku Tara Mandala, které založila Lama Tsultrim Allione. Pieter získal právnický titul v rodné Jižní Africe a je předsedou správní rady Tara Mandaly. Charlotte získala magisterský titul na Harvardské teologické škole a je instruktorkou a ředitelkou Centra pro rozvoj kontemplativního vzdělávání na Univerzitě Naropa. Společně vedou Tara Mandala sangha. Jejich blog nabízí dharmické úvahy o moderním životě: www.skymind.us.


Lama Tsultrim Allione je zakladatelkou centra Tara Mandala v jihozápadním Coloradu s třípatrovým chrámem a knihovnou věnovanou božským ženám buddhistické tradice. Vede mezinárodní komunitu s více než čtyřiceti skupinami po celém světě. Byla vysvěcena jako tibetská buddhistická mniška. Později se vzdala roucha a třikrát se vdala. Je matkou tří dětí a babičkou šesti vnoučat. V roce 2007 byla v Tibetu a Nepálu uznána jako reinkarnace proslulé tibetské jogínky z 11. století Machig Labdrön a je jednou z mála lamini (ženských lamů) na světě.  

PŘIHLAŠOVACÍ BRÁNA

POKUD SE CHCETE PŘIHLÁSIT A NEABSOLVOVALI JSTE 1. MODUL, napište nám prosím na seminare@maitrea.cz - upřesníme Vám nejprve podmínky přihlášení. 

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. U tanečních seminářů doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. 

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.