MANDALA - Cesta transformace

24.–27. 4. 2025 | 3.–6. 10. 2025 | 23.–26. 4. 2026

S velkou radostí v České republice opět přivítáme Dorje Lopön Charlotte Rotterdam a Lopön Pietera Oosthuizena - přímé studenty Lamy Tsultrim Allione, kteří nám přijedou předat učení Mandaly (The Mandala Method), které možná znáte z knihy Lamy Tsultrim Vycházející moudrost.

Otevírá se vám možnost vydat se na dobrodružnou roční cestu (cyklus obsahuje 3 moduly) plnou setkávání se, moudrosti, tvorby, meditace a osobní transformační praxe. Budeme objevovat prastarou moudrost tibetské buddhistické  mandaly, která napomáhá osobnímu i duchovnímu přerodu a slouží k pochopení našeho prožívání ve vnějším světě. 

Tato práce přesahuje duchovní teorie a slouží jako smysluplný nástroj pro každého, kdo si přeje pocítit větší emoční klid a jasnost (bez ohledu na náboženské vyznání, osobní filozofii či gender).

Celý cyklus bude tlumočen z angličtiny do češtiny. 

Cyklus metody Mandala

Mandala dákiní | Mandala buddhů | Mandala jab-jum

Základem metody Mandala je tzv. "pět buddhovských rodin", které představují pět typů emočního utrpení, které postupně transformujeme do pěti projevů osvícené energie. Mandala vás provede procesem zkoumajícím božské ženství a mužství a spojení ženských i mužských aspektů naší psychiky. Každý ze tří modulů cyklu nabízí jedinečnou aplikaci principů mandaly. Pomáhá přeměnit zatížené emoční vzorce (nevědomost, hněv a touhu) v moudrost prostřednictvím meditace, zvuku, umění, pohybu a praxe s pěti prvky. 

Navazující moduly

Komu je tato metoda určena?

Každému, kdo chce vnést jasnost do svých emocí a na svou duchovní cestu. 

Jednotlivcům, kteří touží po celistvosti pomocí harmonizace své mužské a ženské síly. 

Každému, kdo chce proměnit emoční vzorce v moudrost – práce se zatemněnou myslí, hněvem a touhou.

Všem, kteří touží nasytit svou duši meditací, zvukem, uměním, pohybem a tradiční praxí mandaly.

Profesionalům v oblasti duševního zdraví, terapeutům a všem, kteří se věnují pomoci a léčení druhých.

Pokud jste profesionál a metodu chcete dále využívat v praxi se svými klienty, potřebujete získat certifikaci. V takovém případě je potřeba absolvovat všechny tři moduly + absolvovat online závěrečný seminář + mezi jednotlivými semináři splnit domácí praxi v rozsahu 75 hodin. Pokud jste se rozhodli pro tuto možnost, dejte nám po přihlášení vědět na seminare@maitrea.cz.

Dorje Lopön Charlotte Rotterdam
a Lopön Pieter Oosthuizen

Charlotte i Pieter jsou dlouholetí studenti tibetského buddhismu, senior učitelé meditace, praxe Krmení démonů (FYD), Chöd a dalších buddhistických praktik v USA i v zahraničí. Vyučují v buddhistickém středisku Tara Mandala, které založila Lama Tsultrim Allione. Pieter získal právnický titul v rodné Jižní Africe a je předsedou správní rady Tara Mandaly. Charlotte získala magisterský titul na Harvardské teologické škole a je instruktorkou a ředitelkou Centra pro rozvoj kontemplativního vzdělávání na Univerzitě Naropa. Společně vedou Tara Mandala sangha. Jejich blog nabízí dharmické úvahy o moderním životě: www.skymind.us.


Lama Tsultrim Allione je zakladatelkou centra Tara Mandala v jihozápadním Coloradu s třípatrovým chrámem a knihovnou věnovanou božským ženám buddhistické tradice. Vede mezinárodní komunitu s více než čtyřiceti skupinami po celém světě. Byla vysvěcena jako tibetská buddhistická mniška. Později se vzdala roucha a třikrát se vdala. Je matkou tří dětí a babičkou šesti vnoučat. V roce 2007 byla v Tibetu a Nepálu uznána jako reinkarnace proslulé tibetské jogínky z 11. století Machig Labdrön a je jednou z mála lamini (ženských lamů) na světě.  

PŘIHLAŠOVACÍ BRÁNA

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. U tanečních seminářů doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. 

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.