Objevte skryté souvislosti, které ovlivňují váš život

Bhagat kráčí po duchovní stezce již více než třicet let. Meditace je součástí jeho každodenního života.  V roce 1982 se stal žákem Osha. Celkem 5 let strávil v Oshově ášramu v indické Púně, kde vedl meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se zenem a tibetským buddhismem. Věnuje se také hypnoterapii podle Ericksona, systémové rodinné terapii, vede tréninky a semináře Esence a Umění zemřít.

Bhagatův laskavý, jasný a zároveň pevný přístup přináší pocit bezpečí a důvěry.
V jeho učení a přístupu k životu se zrcadlí radost, lehkost a plynutí.
Bhagat vám neřekne co přesně máte udělat, ale pomůže vám uvidět možnosti, které v životě máte.

Semináře probíhají v angličtině s tlumočením do češtiny.

Cesta k jednotě
Plynutí života v rytmu dualit

15. 6. 2022 
Celodenní seminář (10-17 hod.)
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha

Rytmus nás udržuje naživu: dýchání, tlukot našeho srdce....Na tělesné úrovni je přijetí rytmu dualit pochopitelné, ale na úrovni psychologické to nebývá tak snadné. Všichni si přejeme štěstí a ne smutek, toužíme po potěšení a nechceme cítit  bolest. A tak se snažíme držet jedné strany polarity, té která se nám líbí, a odmítáme stranu druhou. Připadá nám to velmi přirozené. A přitom je toto přesně způsob, jak si znovu každý den vytváříme utrpení. Z tohoto cyklu držení se a odmítání vyvěrá neustálé vnitřní napětí, které nám pak brání v nalezení vnitřního klidu.

Více informací

Většina našich problémů vyvěrá z našeho vztahu k základním protikladům jakou jsou: jistota – nejistota, život – smrt, potěšení – bolest, sám – spolu.

Naše mysl má tendenci dávat přednost jedné straně a vyhýbat se straně druhé. Tento obvykle nevědomý postoj zabarvuje naše vnímání života i lidí kolem nás. Má obrovský vliv na to, co považujeme za možné, pro co si myslíme, že stojí za to něco udělat a jsme-li schopni přiznat si své potřeby. Když si začneme vytvářet nové způsoby, jak se vztahovat k těmto protikladům, stáváme se daleko více sami sebou: začneme žít více naplno, získáme větší odolnost a schopnost integrovat obtíže do plynutí našeho života, více se tak uvolníme a smíříme s existencí.

Během tohoto společného semináře se pokusíme přenést práci s polaritami na úroveň duchovního pochopení, které přesahuje prosté přijetí protikladů. Na úroveň, která nás zavede do dimenze přesahující duální vnímání mysli, která opouští postoj „buď–anebo“. Můžeme tak pochopit mnohorozměrnost pravdy. Jsem toto, jsem tamto, jsem obojí, nejsem ani jedno.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Svoboda Tvořit
Směr a pohyb našeho života

13. 9. 2022 
Celodenní seminář (10-17 hod.)
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha

V našem chování, myšlení a pohybech se objevuje mnoho zažitých návyků, které nám nedovolí uvolnit se do svobodného tvoření. Když se těchto návyků zbavíme nebo je alespoň poznáme, do našeho života vpluje svoboda volby tvořit si svůj život tak, jak chceme.

Více informací

Tento celodenní seminář vám poskytne nástroje k vytvoření záměru, určení směru vašeho života a k jeho uskutečnění. Pomůže vám ujasnit si, co je pro vás v životě skutečně cenné a důležité. Uvolněním somatických návyků a vyladěním různých částí mozku můžete nalézt podporu pro vaši cestu.

To, co jsme v minulosti prožili, přímo ovlivňuje náš život v současnosti. Všichni jsme zranitelní a máme své potřeby. A jako děti jsme byli ještě zranitelnější a závislí na svém okolí. Ale už nejsme děti. Je potřeba si hluboko uvnitř uvědomit, že jsme již dospělí, se všemi schopnostmi a možnostmi dospělého člověka.

Odložme staré křivdy a začněme tvořit svobodný život. Pokud dokážeme změnit obraz, který v sobě hluboko uvnitř máme, je to jako probuzení z dlouhého snu.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Resilience
Schopnost projít krizí a žít opět naplno

18. 10. 2022 
Celodenní seminář (10-17 hod.)
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha

Tento jednodenní seminář je úvodem do praxe Resilience, která nás učí, ja se vyhnout vytváření chronických vzorců v našem životě. Jde především o seberegulaci než o vyřešení traumatických událostí z minulosti. Naučíme se kroky, jak porozumět a zklidnit náš nervový systém, aby byl schopen se znovu otevřít proudění energie. 

Více informací

Téměř každého člověka v životě potká rána osudu: zhroutí se, rozpadne se mu vztah, zažije krach v podnikání, přijde o práci, onemocní, ztratí milovanou osobu, zažije násilí, potká ho nehoda apod. Často se pak stává, že se nám nedaří vrátit zpět do šťastného a naplněného života. A tak to, o čem byla krizová situace, ovládá náš život dál.

To, co nám dává velkou naději, je, že jsou mezi námi lidé, kteří tyto chvíle krize překonali, dostali se z bolestí a strachů a žijí dál plnohodnotným životem. Od těchto lidí se toho můžeme hodně naučit. Za poslední roky bylo věnováno hodně času výzkumu právě této problematiky, obzvláště pak na poli neurovědy, díky kterému dnes již známe hlavní faktory, které lidem umožní, opět se postavit na vlastní nohy. Tato schopnost se nazývá RESILINCE - schopnost projít krizí a opět žít naplno.

Díky Resilience dokážeme jinak přistupovat k prožitkům krize a zároveň změnit účinky a vlivy těchto vzpomínek na náš život. Můžeme pak i my pomoci ostatním lide překonat kolaps, šok a trauma po krizové situaci a opět najít pozitivní orientaci v životě.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Podpora našich předků
Nejsme v tom sami...

29. 11. 2022 
Celodenní seminář (10-17 hod.)
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha

Náš svět se rychle mění a mnohé, co bylo dříve pro naše předky důležité, nám dnes už důležité nepřipadá. Ale v hloubi duše máme rádi ten pocit, že naši předkové za námi stojí a podporují nás. Pocit, že v tomto světě nejsme sami.

Více informací

Pokud cítíme podporu našich předků, je pro nás daleko jednodušší důvěřovat své vlastní síle, svým schopnostem, impulzům a reakcím na životní situace.

Stejně jako my dnes, tak i naši předkové se ve svém životě setkávali s životními výzvami, změnami, hrozbami a nejistotami. Můžeme se od nich učit, jak přijímat, respektovat, tvořit a dělat kroky vpřed. Cítit propojení se svými předky neznamená, žít stejně oni. Můžeme žít to, co si přejeme žít. Rozdíl spočívá v tom, dokázat se postavit za to, co žijeme, a to způsobem, který naše předky respektuje a dává jim důstojnost.

Velkou změnu do našeho života pak přináší schopnost dovolit si pocítit nejistotu, pochyby a při tom stále zůstávat v kontaktu sám se sebou a zároveň být schopen jít dál.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

Nemáte možnost účastnit se semináře naživo v Maitree?

Natočili jsme pro vás jedinečný VIDEOKURZ s Bhagatem!

Co říkají návštěvníci Bhagatových seminářů:

Ahoj Bhagate, dívám se na vše jinýma očima, někde v břiše se něco důležitého změnilo, věřím, že to vydrží. Díky ti!
Martin
Bhagat je člověk, který vám v bezpečném prostředí otevře oči, nabídne možnost otevřít se novým možnostem, nastoupit cestu k vnitřní pravdě, lásce, naplnění a k prožívání života v jeho plnosti.
Robin
Bhagat dokáže jít skutečně k jádru věci a s lehkostí řešit i velmi citlivá témata. V jeho přítomnosti cítím pocit důvěry a lásky.
Michaela

Jak se přihlásit?

Je to jednoduché, zvolte si variantu seminářů, které vás zaujaly, spolu s nahrávkami, které se vám líbí.
U nahrávek vám po zaplacení přijde odkaz na přehrání videa v prohlížeči. 
U seminářů bude potvrzena vaše účast.
Přístup k nahrávce máte k dispozici 12 měsíců od zakoupení.

GARANCE SPOKOJENOSTI
Pokud nebudete s nahrávkou spokojeni, dejte nám do 30 dnů vědět a my vám platbu vrátíme.

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je Maitrea?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možnost pouze krátkodobého zastavení pro vystoupení a vyložení.