Objevte skryté souvislosti, které ovlivňují váš život

Bhagat kráčí po duchovní stezce již více než třicet let. Meditace je součástí jeho každodenního života.  V roce 1982 se stal žákem Osha. Celkem 5 let strávil v Oshově ášramu v indické Púně, kde vedl meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se zenem a tibetským buddhismem. Věnuje se také hypnoterapii podle Ericksona, systémové rodinné terapii, vede tréninky a semináře Esence a Umění zemřít.

Bhagatův laskavý, jasný a zároveň pevný přístup přináší pocit bezpečí a důvěry.
V jeho učení a přístupu k životu se zrcadlí radost, lehkost a plynutí.
Bhagat vám neřekne co přesně máte udělat, ale pomůže vám uvidět možnosti, které v životě máte.

Semináře probíhají v angličtině a překládá je Sananda.

Resilience
Schopnost projít krizí a žít opět naplno

18. 10. 2022 
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha
10-17 hod.

Téměř každého člověka v životě potká rána osudu: rozpadne se muvztah, přijde o práci, onemocní nebo se zhroutí, ztratí milovanou osobu, zažije násilí apod. Často se pak stává, že se nám nedaří vrátit zpět do šťastného a naplněného života, jelikož tato krizová situace, ovládá náš život.

To, co nám dává velkou naději, je, že jsou mezi námi lidé, kteří tyto chvíle krize překonali, dostali se z bolestí a strachů a žijí dál plnohodnotným životem. Od těchto lidí se toho můžeme hodně naučit. Za poslední roky bylo věnováno hodně času výzkumu právě této problematiky, obzvláště pak na poli neurovědy, díky kterému dnes již známe hlavní faktory, které lidem umožní, opět se postavit na vlastní nohy. Tato schopnost se nazývá RESILINCE - schopnost projít krizí a opět žít naplno.

Tento jednodenní seminář je úvodem do praxe Resilience, která nás učí, ja se vyhnout vytváření chronických vzorců v našem životě. Jde především o seberegulaci než o vyřešení traumatických událostí z minulosti. Naučíte se kroky, jak porozumět a zklidnit svůj nervový systém tak, aby byl schopen se znovu otevřít proudění energie. .

Díky Resilience dokážeme jinak přistupovat k prožitkům krize a zároveň změnit účinky a vlivy těchto vzpomínek na náš život. Můžeme pak i my pomoci ostatním lide překonat kolaps, šok a trauma po krizové situaci a opět najít pozitivní orientaci v životě.

Prožitkový seminář

Dědictví našich předků
Nejsme v tom sami...

29. 11. 2022 
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha
10-17 hod.

Náš svět se rychle mění a mnohé, co bylo dříve pro naše předky důležité, nám dnes už důležité nepřipadá. Ale v hloubi duše máme rádi ten pocit, že naši předkové za námi stojí a podporují nás. Pocit, že v tomto světě nejsme sami.

Pokud cítíme podporu našich předků, je pro nás daleko jednodušší důvěřovat své vlastní síle, svým schopnostem, impulzům a reakcím na životní situace.

Stejně jako my dnes, tak i naši předkové se ve svém životě setkávali s životními výzvami, změnami, hrozbami a nejistotami. Můžeme se od nich učit, jak přijímat, respektovat, tvořit a dělat kroky vpřed. Cítit propojení se svými předky neznamená, žít stejně oni. Můžeme žít to, co si přejeme žít. Rozdíl spočívá v tom, dokázat se postavit za to, co žijeme, a to způsobem, který naše předky respektuje a dává jim důstojnost.

Velkou změnu do našeho života pak přináší schopnost dovolit si pocítit nejistotu, pochyby a při tom stále zůstávat v kontaktu sám se sebou a zároveň být schopen jít dál.

Konstelační seminář

Můj život moje volba
Překonej překážky na cestě za svým posláním

10. 1. 2023 
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha
10-17 hod.

V našem chování, myšlení a pohybech se objevuje mnoho zažitých návyků, které nám nedovolí uvolnit se do svobodného tvoření. Když se těchto návyků zbavíme nebo je alespoň poznáme, do našeho života vpluje svoboda volby tvořit si svůj život tak, jak chceme.

To, co jsme v minulosti prožili, přímo ovlivňuje náš život v současnosti. Všichni jsme zranitelní a máme své potřeby. A jako děti jsme byli ještě zranitelnější a závislí na svém okolí. Ale už nejsme děti. Je potřeba si hluboko uvnitř uvědomit, že jsme již dospělí, se všemi schopnostmi a možnostmi dospělého člověka.

Odložme staré křivdy a začněme tvořit svobodný život. Pokud dokážeme změnit obraz, který v sobě hluboko uvnitř máme, je to jako probuzení z dlouhého snu.

Tento celodenní seminář vám pomůže si ujasnit, co je pro vás v životě skutečně cenné a důležité. Uvolněním somatických návyků a vyladěním různých částí mozku můžete nalézt podporu pro vaši cestu.

Prožitkový seminář

Nemáte možnost účastnit se semináře naživo v Maitree?

Natočili jsme pro vás jedinečný VIDEOKURZ s Bhagatem!

Co říkají návštěvníci Bhagatových seminářů:

Ahoj Bhagate, dívám se na vše jinýma očima, někde v břiše se něco důležitého změnilo, věřím, že to vydrží. Díky ti!
Martin
Bhagat je člověk, který vám v bezpečném prostředí otevře oči, nabídne možnost otevřít se novým možnostem, nastoupit cestu k vnitřní pravdě, lásce, naplnění a k prožívání života v jeho plnosti.
Robin
Bhagat dokáže jít skutečně k jádru věci a s lehkostí řešit i velmi citlivá témata. V jeho přítomnosti cítím pocit důvěry a lásky.
Michaela

Při zakoupení balíčku 3 seminářů
získáte zvýhodněnou cenu:

Protože jít se stejnou skupinou více a více do hloubky se vyplatí nejen finančně.

Akce nejsou určené pro začátečníky. Pro účast je potřeba mít předchozí zkušenost s konstelacemi nebo jinou
formou sebepoznávací práce.Setkání budou probíhat v malé skupině, maximálně 25 účastníků.

(na balíček a early bird ceny nelze uplatňovat další slevové kupony)

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je Maitrea?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možnost pouze krátkodobého zastavení pro vystoupení a vyložení.