Jak dosáhnout blízkosti ve vztazích a nevyčerpat se

Během 3dílného cyklu nahlédneme do zákoutí našich vztahů. Nenásilná komunikace nám pomáhá spatřit naše (často nevědomé) myšlenkové a emoční vzorce, kterými maskujeme to, co se ve vztahu a uvnitř nás skutečně děje. 

Ve vztazích běžně dochází ke vzájemnému přibližování a oddalování. Pokud se těchto fází bojíme a uzavíráme se do sebe, vztah může začít trpět stereotypemztrátou fyzické touhy nebo celkovým vyčerpáním.

 Nauč se pravdivě, otevřeně a bezpečně komunikovat s druhými, zůstávat ve vzájemném napojení a nenechávat se strhnout emocemi, které přirozeně přicházejí a odcházejí.


Cyklus 3 setkání
Nenásilná komunikace ve vztazích

Všechny semináře proběhnou v prostorách MAITREY, Týnská ulička 6, Praha 1

4 kroky
nenásilné komunikace

Během setkání si osvojíme dovednost projít nejrůznějšími životními situacemi za pomocí techniky 4 kroků. Důležitou součástí procesu je také prohloubení sebepoznání, praxe sebenapojení, všímavosti a pravdivosti k sobě i druhým formou empatie a soucitu.

 1. krok -  POZOROVÁNÍ
 2. krok - EMOCE V MÉM TĚLE
3. krok - VLASTNÍ POTŘEBY A HODNOTY 
4. krok - NÁVRH A POZVÁNÍ DO VZÁJEMNÉ INTERAKCE 

Celý seminář je protkán technikami mindfulness a embodiment. Budeme pracovat s formátováním, dynamikou, těžištěm a zoomingem dialogu a s pěti vybranými nejefektivnějšími komunikačními nástroji použitelnými ve vypjatých situacích. Tréninkem simulačních situací  odkryjeme alchymii reálného spontánního života. Pak už jen stačí pokračovat od technik k esencím nenásilné komunikace v každodenním životě.

Co nás během setkání čeká?

Budeme pracovat v kruhu celé skupiny, v menších skupinkách, ve dvojicích i individuálně. Vyzkoušíme si techniky, které pak můžeme snadno praktikovat v každodenním životě.

* práce s vnitřními konflitky a dohodami

* pozorování vlastních emocí, domněnek a strategií

* tvorba a komunikace hranic

* neurobiologické souvislosti

* kroky nenásilné komunikace a embodiment techniky

* pravdivé empatické sebevyjádření skrze 4 kroky nenásilné komunikace

* konstelační formáty, role play a mentální improvizace

* záměry a jejich realizace

* všímavé naslouchání sobě i druhým a slyšení NE

* hlasová rezonance

Setkání jsou vhodná pro začátečníky i pokročilé, jednotlivce a páry

Reference od účastníků

Dá se říct, ze nenásilka mi zachránila vztah s mým synem. Dřív jsem na něj ječela, teď, i když uvnitř jen bublám. Snažím se ovládat a dát mu prostor říct svoje, nechám ho vysvětlit, i jeho pohled, uznám před ním svůj omyl. Nenásilka mě skutečně naučila, že lze ovládat své emoce. Děkuji.
Irena
Dita se mi zapsala do života naprosto nesmazatelně. Je profesionální, zároveň však přátelskáa soucitná, vytváří a udržuje bezpečný prostor. Absolvovali jsme kurz NK s manželem a zcela zásadním způsobem nám to zlepšilo kvalitu našeho vztahu - máme pevný základ, ke kterému se od té doby stále vracíme a vztahujeme.
Káťa

Dita De Wolf

"Nenásilná komunikace se dotkla mého života před 9 lety. Je pro mě každodenní zenovou praxí všímavosti, přítomnosti a bezpodmínečného milování toho, co právě je, tak jak je.

Již od mládí praktikuji Tai ji. V nenásilné komunikaci a v Tao nacházím stejné principy.  Jednání v síle z místa bez síly, pohyb v klidu a klid v pohybu, propojování mysli a srdce. Přes 10 let lektoruji a zároveň hledám funkční a efektivní systémy žití naší lidské zkušenosti.

Se stejnou vášní, s jakou žiji svůj život, žasnu nad možnostmi každého člověka žít a tvořit skrze svou vlastní magii. Nenásilná komunikace mi pomohla opět nalézt radost ze života a vytvořit si hřejivý vztah s mými dětmi a sama se sebou. Jsem vděčná za pravdivost, kterou vnesla do mého partnerského vztahu a pomohla k znovunalezení důvěry v lidi, svět a život."

Přihlášení

Přihlaste se včas a získejte nižší cenu!
 Na early bird a last minute ceny nelze uplatnit další slevy.
Seminář můžete zaplatit na 2 splátky.

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky a podobně). K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.