Jak najít společnou řeč a neztratit se v emocích


Všem se nám občas stane, že pohár přeteče a my sklouzneme do hurikánu emocí. A pak si zpětně říkáme...

Příště to řeknu jinak.
Příště už se nenechám vytočit.
Příště se za sebe už konečně postavím!

Nenásilná komunikace nabízí různé formy intimity a blízkosti s druhými v momentech, kdy cítíme strach, vztek, lítost, vinu či stud až k situacím, kdy jednání druhých zasahuje naši komfortní zónu.
Nasloucháním sobě i druhým ve vzájemné úctě a s ohledem na vlastní potřeby odkryjeme možnosti skutečného sdílení. Zvědomíme si způsoby používání naší moci a dopady zvoleného stylu naší komunikace s ostatními.  

Nenásilná komunikace nabízí pohled za hranice
„dobře a špatně“  či „buď a nebo“.


Učí nás, jak zůstat v klidu s tím, co se děje uvnitř i kolem nás. 

Volně navazující cyklus 3 setkání
Nenásilné komunikace

Všechny semináře proběhnou v prostorách MAITREY, Týnská ulička 6, Praha 1

Setkání jsou vhodná pro začátečníky i pokročilé (malá skupina max. 22 účastníků).

4 kroky
Nenásilné komunikace

Během setkání si osvojíme dovednost projít nejrůznějšími životními situacemi za pomocí techniky 4 kroků. Důležitou součástí procesu je také prohloubení sebepoznání, praxe sebenapojení, všímavosti a pravdivosti k sobě i druhým formou empatie a soucitu.

 1. krok -  POZOROVÁNÍ
 2. krok - EMOCE V MÉM TĚLE
3. krok - VLASTNÍ POTŘEBY A HODNOTY 
4. krok - NÁVRH A POZVÁNÍ DO VZÁJEMNÉ INTERAKCE 

Celý seminář je protkán technikami Mindfulness a Embodiment. Budeme pracovat s formátováním, dynamikou, těžištěm a zoomingem dialogu a s pěti vybranými nejefektivnějšími komunikačními nástroji použitelnými ve vypjatých situacích. Tréninkem cvičných situací  odkryjeme alchymii reálného spontánního života. Pak už jen stačí pokračovat od technik k esencím nenásilné komunikace v každodenním životě.

Základní dovednosti
 NENÁSILNÉ KOMUNIKACE

Všímavé naslouchání sobě i druhým.
Slyšení NE.

Schopnost zůstat s emocemi druhých.

Aktivní vedení dialogu a komunikace svých potřeb. 

Empatie a relexe jako reakce na slyšené.

Pozorování vlastních emocí, domněnek a strategií.

Zvědomování si vlastní kapacity a komunikace svých hranic.

Zodpovědnost za naplňování svých potřeb a dopady svého jednání.

Nahlédnutí za koncept
„dobře a špatně“,
„buď a nebo“.

Dita Žváčková

Nenásilná komunikace se dotkla mého života před 8 lety. Je pro mě každodenní zenovou praxí všímavosti, přítomnosti a bezpodmínečného milování toho, co právě je, tak jak je.

Již 20 let praktikuji Tai ji. V nenásilné komunikaci a v Tao nacházím stejné principy.  Jednání v síle z místa bez síly, pohyb v klidu a klid v pohybu, propojování mysli a srdce. Přes 10 let lektoruji a zároveň hledám funkční a efektivní systém žití naší lidské zkušenosti.

Se stejnou vášní, s jakou žiji svůj život, nepřestávám žasnout nad možnostmi každého člověka žít a tvořit skrze svou vlastní magii. Ráda experimentuji se všímavostí do kapsy, kdy hledám možnosti praxe v každodenních činnostech. Mně samotné pomohla Nenásilná komunikace opět nalézt radost ze života a vytvořit si hřejivý vztah s mými dětmi a sama se sebou. Vyčistit a vrátit pravdivost do partnerského vztahu a znovu vybudovat důvěru v lidi, svět a život.

Reference od účastníků

Dá se říct, ze nenásilka mi zachránila vztah s mým synem. Dřív jsem na něj ječela, teď, i když uvnitř bublám, tak se snažím ovládat a dát mu možnost k tomu říct svoje, nechám ho vysvětlit, i jeho pohled, uznám před nim svůj omyl. Nenásilka mě skutečně naučila, že lze ovládat své emoce. Děkuji!
Irena
Dita se mi zapsala do života naprosto nesmazatelně. Je profesionální, zároveň však přátelská, a soucitná, vytváří a udržuje bezpečný prostor. Absolvovali jsme kurz NK s manželem před pěti lety a zcela zásadním způsobem nám to zlepšilo kvalitu našeho vztahu - jako pevný základ, ke kterému se od té doby stále vracíme a vztahujeme.
Káťa

Přihlášení

Na early bird cenu již nelze uplatnit další slevu.

V případě, že je seminář již vyprodaný, kontaktujte nás a uvidíme jaké jsou možnosti :)

Míša Sita Karlová Tel: 727 944 534

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky a podobně). K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.