Najděte klidný střed ve vichru prožívání

„Všechen zármutek je vytvářen touhou - usilováním o něco, co už máte dávno v sobě.”

Nukunu

Neduální terapie (NDT) staví svůj přístup k člověku na tom, že jsme ve své podstatě již úplní. To je výchozím bodem veškeré práce. Jinými slovy můžeme říci, že v neduální terapii nemáme primárně zájem na člověku něco měnit, ale svou pozornost směřujeme k tomu, co je v našem bytí neměnné a osvobozující.

Tlumočení výcviku i satsangu angličtina/čeština zajištěno.


Neduální terapie - NDT

8. - 10. dubna 2022 / pá-ne 9:30-17:30 hod.
Maitrea, Týnská ulička 6

Skupina je otevřena zájemcům, kteří pracují v terapiích nebo se věnují sebepoznání a meditacím a chtějí zažít, jaky tyto dva přístupy prakticky propojit. Skupiny se zúčastní také několik certifikovaných absolventů výcviku Neduální terapie, kteří mohou nyní navázat na to, co se doposud naučili. Čeká nás hluboká a intenzivní vnitřní práce.

Večerní satsang

7. dubna 2022 / čt 18-21 hod.
Maitrea, Týnská ulička 6

Večerního satsangu se může zúčastnit každý i bez předchozích zkušeností. Objevte nehybný střed vás samých – přirozený zdroj klidu, který je neustále k dispozici. Rozpoznejte, že to, co nás obvykle trápí, lze v klidu vidět jen jako svobodnou hru myšlenek a pocitů, které se objevují a mizí.

Vědomí člověka je jako hurikán. Hurikán má pohyblivý okraj a uprostřed tohoto víru je klidný nehybný střed. 
Nehybný střed se popisuje jako "oko hurikánu" – to je neustále klidné, zatímco okraje hurikánu zuřivě vytrhávají stromy. 
Když jsme se v onom „oku“, našem středu – ve vysvobozeném stavu - nejsme chyceni všemi pohyblivými prožitky a neztotožňujeme se s všemožnými stavy mysli, které tak dobře známe.

Nukunův příběh

Zkušenosti účastníků

Na týdenním kurzu s Nukunu jsem v sobě objevil moře klidu, láskyplnou hloubku, která mne nadále životem provází i v těch nejtěžších chvílích. Pro mne je Nukunu takovým dánským Eduardem Tomášem.
Martin
Mimořádné spojení psychoterapie a tradiční advaity... unikátní způsob, kterým lze přetnout "začarovaný kruh" mnohdy nekonečného hledání a poznat, kdo/co skutečně jsme...
Larisa

Nukunu se narodil v Dánsku v roce 1947. Vystudoval filozofii a psychologii. Pracoval 30 let jako psychoterapeut a přednášel o Gestalt psychologii, psychodramatu, primární terapii, NLP a meditaci.

Během této doby byl studentem velkých učitelů jako je Osho, Papaji a učitelů z linie Sacha. Po zkušenosti radikálního probuzení v březnu 1995 se jeho práce změnila. Nyní se soustředí na předávání své zkušenosti formou satsangu a intenzivních kurzů.

Základní učení Nukunu je "být tím, co je, tak jak to je." Díky tomuto jednoduchému pochopení mysl přestane bojovat sama se sebou a pravda se projeví sama ve své jednoduchosti a čistotě. Je to odpověď beze slov, která umlčí mysl navždy.

Rozhovor v našem magazínu
„Je to, jako když hledáte brýle a najednou si všimnete, že je máte celou dobu na nose. Probuzení je náhlé rozpoznání – určitý posun a skutečné „probuzení“ do skutečnosti.
Přečíst si celý rozhovor

Přihlášení

Výcvik není určen pro úplné začátečníky. Pro účast je potřeba mít předchozí zkušenost s meditací nebo terapeutickou prací. Třídenní výcvik bude probíhat v intenzivní malé skupině maximálně 25 účastníků. Večerního satsangu se může zúčastnit každý i bez předchozích zkušeností. Na early bird cenu pro prvních pět přihlášených nelze uplatnit další slevy.

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je Maitrea?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje Maitrea v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy nedaleko Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.