Ponořte se do hloubky tantry
tibetského buddhismu

Praktikovali jste již v minulosti pod vedením Roba Preece, nebo se zajímáte o buddhistickou tantru a hledáte někoho, kdo vám pomůže se v této oblasti lépe orientovat?  
Navazujeme na tříletý cyklus seminářů tohoto výjimečně zkušeného učitele buddhistické meditace a psychoterapeuta a nabízíme vám účast na dalším z jeho víkendových retreatů.

Zaměříme se na praxi Tvořivé moudrosti, která v nás probouzí schopnost komunikovat z hloubky svého bytí bez sevření ega a být tak pro ostatní přínosní.

Seminář probíhá online přes Zoom a je tlumočen.
27. - 28. listopadu 2021

Rob Prece

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice již 40 let. Řadu let strávil v ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Jsem šťastný, že se můžeme spojit online, když nemohu přijet do Prahy a pozvolna učit lidi, kteří se upřímně zajímají o rozvíjení své meditační praxe. Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se na této nevšední cestě objevují.“

Rob vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti.
Petr Třešňák (Respekt)

Tvořivá moudrost

To, jak se v životě vyjadřujeme, může být často zablokováno omezujícími strachy a zábranami. Možná víme, co si přejeme sdělit, ale nejsme schopni to přenést ven obratně a z místa vnitřní moudrosti. Objevování naší schopnosti komunikovat nespočívá jen v samotné řeči, ale také v objevování „jazyka", který nám individuálně vyhovuje skrz naše tělo, řeč nebo mysl.

Když komunikace tvořivě vyjadřuje naši pravou podstatu, má moc a moudrost, která může být velkým přínosem pro ostatní. Stane se to výrazem Bódhičitty.

Mandžušrí je bódhisattva jasné komunikace a ukazuje nám příklad tvůrčí energie zakořeněné spíše v hloubce moudrosti než v sebezaujetí ega. Na tomto retreatu budeme zkoumat, co omezuje a zastírá naši schopnost tvořivé moudrosti. Prozkoumáme prvky ohnivé inspirace a zemitého projevu a jejich kombinaci, abychom ve službě druhým ukázali ztělesnění naší schopnosti vyjadřovat se.

Co získáte účastí na online semináři?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu dne.
   
 • Seminář bude tlumočen z angličtiny do češtiny.
 • Součástí denního semináře bude nejen teorie, ale i praxe buddhistické tantry. Prostor bude i pro otázky a odpovědi.
   
 • Jako bonus od nás  obdržíte nahrávku tohoto online semináře (posíláme do 5 pracovních dní), kterou budete mít další dva týdny volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Proč se vydat do hlubin Tantrické praxe?

Tantrická praxe je hluboký přístup k úplné transformaci a osvobození našeho těla, řeči a mysli od toho, co omezuje a zakrývá jejich přirozený potenciál. Často se má za to, že ústředním tématem této praxe je vizualizace barevných božstev. To je pravda, ale jen částečně. Pokud plně pochopíme jak tantrická praxe „funguje“, zjistíme, že je mnohem bohatší. Společně se dostaneme do hloubky praxe i k její jemnosti, dozvíte se mnoho důležitých podrobností. Po celou dobu bude kladen důraz na to, jak může meditace v tantrické tradici přispět k našemu psychickému uzdravení a transformaci.

Tantra nám může pomoci integrovat mnoho různých aspektů našeho života do radikálního procesu probuzení. Naše mysl, náš emocionální a psychický život, náš tvůrčí život, naše tělo a vztahy – to všechno jsou aspekty tohoto procesu. Vše, čím jsme, je zahrnuto do této cesty alchymistické transformace.

Účastníte se poprvé?

Pokud se chcete Robova workshopu zúčastnit poprvé, doporučujeme, abyste již měli nějakou zkušenost s buddhistickou praxí a meditací. Bez předchozích zkušeností by pro vás mohlo být obtížné účastnit se skupinové práce. 

Přihlaste se nyní

Využijte zvýhodněné ceny, pokud je ještě k dispozici.
Seminář probíhá online přes Zoom a je tlumočen.
27. - 28. listopadu 2021
Ve stejné časy v sobotu a neděli: 10-13 a 14:30-17 hod.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete do 5 pracovních dní automaticky záznam. Ten budete mít k dispozici následujících 14 dní, abyste se mohli k prožitku i informacím vrátit.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.