Ponořte se do hloubky tantry
tibetského buddhismu

Praktikovali jste již v minulosti pod vedením Roba Preece, nebo se zajímáte o buddhistickou tantru a hledáte někoho,
kdo vám pomůže se v této oblasti lépe orientovat

Navazujeme na tříletý cyklus seminářů tohoto výjimečně zkušeného učitele buddhistické meditace a psychoterapeuta a nabízíme vám účast v druhém z cyklu celkem šesti víkendových modulů, které budou zaměřeny na různé druhy praxí.

Tentokrát to bude praxe Soucitné přítomnosti.

Pokud se chcete Robova workshopu zúčastnit poprvé, doporučujeme, abyste již měli nějakou zkušenost s buddhistickou praxí a meditací. Bez předchozích zkušeností by pro vás mohlo být obtížné účastnit se skupinové práce.

Soucitná přítomnost

Odvaha soucitné přítomnosti je vlastnost srdce, která nám umožňuje být v kontaktu s utrpením, neutíkat před ním ani se jím nenechat přemoci.

Možná nejmocnějším způsobem, jak pomoci druhému v době, kdy cítí bolest a trpí, je být skutečně soucitně přítomen, což tomu druhému umožní být takový, jaký je, bez posuzování a bez naší potřeby vše napravit. Není snadné tuto vlastnost rozvíjet. Vyžaduje to, abychom byli schopni být i se svou vlastní bolestí a abychom ji také přijali takovou, jaká je, místo toho, abychom s ní bojovali.

ROB PREECE

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice již 40 let. Řadu let strávil v ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Jsem šťastný, že se můžeme spojit online, když nemohu přijet do Prahy a pozvolna učit lidi, kteří se upřímně zajímají o rozvíjení své meditační praxe. Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se na této nevšední cestě objevují .“

Proč se vydat do hlubin Tantrické praxe?

Tantrická praxe je hluboký přístup k úplné transformaci a osvobození našeho těla, řeči a mysli od toho, co omezuje a zakrývá jejich přirozený potenciál. Často se má za to, že ústředním tématem této praxe je vizualizace barevných božstev. To je pravda, ale jen částečně. Pokud plně pochopíme jak tantrická praxe „funguje“, zjistíme, že je mnohem bohatší.

Tantra nám může pomoci integrovat mnoho různých aspektů našeho života do radikálního procesu probuzení. Naše mysl, náš emocionální a psychický život, náš tvůrčí život, naše tělo a vztahy – to všechno jsou aspekty tohoto procesu.
Vše, čím jsme, je zahrnuto do této cesty alchymistické transformace.

Tantra - „vazba“

Slovo tantra v sanskrtu znamená „vazba“. Když půjdeme hlouběji do podstaty konkrétního božstva, zjistíme, že každé z nich poskytuje nějakou vazbu či matici praktik, skrze které vytváří cestu transformace a uzdravení.
Tyto vazby pak můžeme postupně vnést do své vlastní zkušenosti. 

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Co nás čeká během víkendu s Robem?

Společně se dostaneme do hloubky praxe i k její jemnosti, dozvíte se mnoho důležitých podrobností. Po celou dobu bude kladen důraz na to, jak může meditace v tantrické tradici přispět k našemu psychickému uzdravení a transformaci.

 • Prohloubíme schopnost vyléčit svá vlastní citová zranění i schopnost být otevřeni ostatním.
 • Prozkoumáme mnoho způsobů, jak pracovat s praktikami Chenrezig, včetně Tong Len.
 • Zaměříme se na hojení srdeční energie a praktiku známou jako Samadhi after sound.
 • Podíváme se také na aspekty Bódhičitty jako na záměr probudit se a sloužit blahu druhých.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Napsali jste o Robovi:

Rob vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti.
Petr Třešňák (Respekt)
Rob Preece je příkladem člověka, který jako psychoterapeut a duchovní učitel zúročuje ani ne tak znalosti nabyté v akademickém prostředí, ale především svou reflektovanou životní cestu. Setkání s ním je zážitkem a povzbuzením.
Jiří Plocek

Nenechte své dary spát

Život je dar. Nekonečně bohatý a pestrý. Spektrum možností, které nám nabízí, jsme rozdělili do sedmi částí – tak abychom je mohli jasněji uvidět a dál rozvíjet. Semináře, kurzy a nahrávky tady proto najdete zařazené do následujících 7 oblastí:

Víkendový seminář Do hloubky budhistické tantry rozvíjí zejména následující dary:

Vědomé bytí
Odložte iluzi oddělenosti a ponořte se do oceánu vědomí.

Přijetí sama sebe
Dovolte si jednat v souladu s tím,
co si myslíte a co cítíte.

Láska a vztahy
Spojte se se svým srdcem a následujte ho.

Co získáte účastí na online semináři?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu dne.
   
 • Seminář bude tlumočen z angličtiny do češtiny.
 • Součástí denního semináře bude nejen teorie, ale i praxe buddhistické tantry. Prostor bude i pro otázky a odpovědi.
   
 • Jako bonus od nás  obdržíte nahrávku tohoto online semináře (posíláme do 5 pracovních dní), kterou budete mít další dva týdny volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Maitrea je srdeční záležitostí

Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam „milující laskavost“. Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej.
Jsme tu pro vás a přijímáme vás takové, jací jste.

„Maitree jsem vděčná za velmi výživné akce, které ke mně přišly. Vždy mi něco padne do oka. Protože jsem sama lektorka, průvodkyně a s některými lektory se znám, oceňuji také péči, kterou mají jak účastníci akcí, tak samotní protagonisté.“

Mgr. Zuzana Zaharowská
(Zara Natalyx)

zaranatalyx.cz

„Maitrea je už nepočítaně let moje srdcovka. Miluji architekturu domu v Týnské uličce, design, který mě povznáší svou čistotou a ušlechtilostí. V místním krámku jsem nakoupila mnoho krásných drobností a knih. Inspirace, úžasná setkání, zajímaví lektoři a parádně sehraný tým.“

Michaela Neumann (cestovatelka, fotografka, hledačka, spaceholderka)

„Maitrea nabízí vysokou kvalitu seminářů. A to nejen díky svému reprezentativnímu zázemí v samém srdci Prahy, ale především díky špičkovému lektorskému obsazení a profesionální organizaci kurzů. Maitrea je pro mne osobně doslova srdeční záležitost.“

MUDr. Monika Sičová
monikasicova.cz

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete do 5 pracovních dní automaticky záznam. Ten budete mít k dispozici následujících 14 dní, abyste se mohli k prožitku i informacím vrátit.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.