Vzácná příležitost ponořit se do hloubky tantry tibetského buddhismu pod vedením zkušeného západního učitele.

Praktikovali jste pod vedením Roba Preece, nebo se zajímáte o buddhistickou tantru a hledáte někoho, kdo vám pomůže se v této oblasti lépe orientovat?

Navazujeme na předchozí tříletý cyklus seminářů tohoto výjimečně zkušeného učitele buddhistické meditace a psychoterapeuta a nabízíme vám účast v prvním z cyklu celkem šesti víkendových modulů, které budou zaměřeny na různé druhy praxí. Úvodní víkend bude věnován praxi Mahámudry.

Pokud se chcete Robova workshopu zúčastnit poprvé, doporučujeme, abyste již měli nějakou zkušenost s buddhistickou praxí a meditací. Bez předchozích zkušeností by pro vás mohlo být obtížné účastnit se skupinové práce.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

ROB PREECE

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice již 40 let. Řadu let strávil v ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Jsem šťastný, že se můžeme spojit online, když nemohu přijet do Prahy a pozvolna učit lidi, kteří se upřímně zajímají o rozvíjení své meditační praxe. Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se na této nevšední cestě objevují .“

PROČ SE VYDAT  DO HLUBIN TANTRICKÉ PRAXE?

Tantrická praxe je hluboký přístup k úplné transformaci a osvobození našeho těla, řeči a mysli od toho, co omezuje a zakrývá jejich přirozený potenciál. Často se má za to, že ústředním tématem této praxe je vizualizace barevných božstev. To je pravda, ale jen částečně. Pokud plně pochopíme jak tantrická praxe „funguje“, zjistíme, že je mnohem bohatší.

Tantra nám může pomoci integrovat mnoho různých aspektů našeho života do radikálního procesu probuzení. Naše mysl, náš emocionální a psychický život, náš tvůrčí život, naše tělo a vztahy – to všechno jsou aspekty tohoto procesu. Vše, čím jsme, je zahrnuto do této cesty alchymistické transformace.

Společně se dostaneme do hloubky praxe i k její jemnosti, dozvíte se mnoho důležitých podrobností. Po celou dobu bude kladen důraz na to, jak může meditace v tantrické tradici přispět k našemu psychickému uzdravení a transformaci.

Slovo tantra v sanskrtu znamená „vazba“. Když půjdeme hlouběji do podstaty konkrétního božstva, zjistíme, že každé z nich poskytuje nějakou vazbu či matici praktik, skrze které vytváří cestu transformace a uzdravení. Ty pak můžeme postupně vnést do své vlastní zkušenosti. 

Co získáte účastí na online semináři?

 • Díky online seminářům máte možnost ponořit se do hloubky vlastního prožitku z prostředí, které je Vám blízké.
   
 • Můžete si sami nastavit, jak moc si dovolíte dostat se do procesu léčení a jak moc se zapojíte do dění v průběhu večera.
   
 • Buddhistická tantra je cesta ke svobodě, skrze jedno z nejstarších učení na planetě.
 • Víkend bude kombinovaný.
  Část bude teoretická, ale z větší části bude celovíkendový online seminář praktický.
   
 • Po skončení online semináře dostanete nahrávku do 5 pracovních dnů, kterou budete mít dalších 21 dní volně ke shlédnutí, takže se můžete k prožitku i informacím vrátit.

Napsali jste:

Preece vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti.
Petr Třešňák (Respekt)
Rob Preece je příkladem člověka, který jako psychoterapeut a duchovní učitel zúročuje ani ne tak znalosti nabyté v akademickém prostředí, ale především svou reflektovanou životní cestu. Setkání s ním je zážitkem a povzbuzením.
Jiří Plocek

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete poté, co proběhne, automaticky záznam. Ten budete mít v případě večerního online semináře k dispozici 7 dní, na shlédnutí celodenního webináře pak budete mít celých 21 dní.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.