Vzácná příležitost k získání esence učení a praxe tantry tibetského buddhismu pod vedením zkušeného západního učitele!

V tomto cyklu retreatů (meditačních setkání) bude Rob učit a předávat meditační techniky, jejichž cílem je probudit v každém účastníkovi osobní zkušenost s tantrou. Rob předá postupně iniciace (zasvěcení) do některých základních technik práce s tantrickými božstvy. 

Výjimečnost Robova přístupu a učení spočívá v tom, že nelpí rigidně na tradičních postupech jednotlivých praxí, ale vytváří prostor pro otevřený dialog v rámci konkrétního tématu, praxe nebo techniky. Díky tomu může každý sám (a také všichni společně) téma prozkoumat a živě a tvořivě integrovat tantrické praxe do svého každodenního života.

Doporučením (ale ne podmínkou) pro účastníky retreatů je odhodlání a motivace ke každodenní osobní meditační praxi, díky které můžeme integrovat tantrickou praxi do vlastního života. 

Semináře probíhají dvakrát za rok v prodloužených víkendech. Čtvrteční semináře jsou určeny i těm, kteří se účastní poprvé. Víkendy jsou určeny těm, kteří již některý ze seminářů Roba Preece alespoň jednou navštívili a nejsou v praxi buddhistické tantry úplnými nováčky.

Tlumočení angličtina/čeština zajištěno.


Zpětná vazba

Preece vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti.
Petr Třešňák (Respekt)
Rob Preece je příkladem člověka, který jako psychoterapeut a duchovní učitel zúročuje ani ne tak znalosti nabyté v akademickém prostředí, ale především svou reflektovanou životní cestu. Setkání s ním je zážitkem a povzbuzením.
Jiří Plocek

Rob Preece

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice již 40 let. Strávil řadu let v ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Jsem šťastný, že mohu opět přijet do Prahy a pozvolna učit lidi, kteří se upřímně zajímají o rozvíjení své meditační praxe. Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se objevují na této nevšední cestě.“

Termíny seminářů

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Momentálně není vypsaný žádný kurz.

Místo konání

Maitrea
Dům osobního rozvoje

Týnská ulička 6, Praha 1