Ponořte se do hloubky tantry
tibetského buddhismu


8. - 10. prosince 2023

Praktikovali jste již v minulosti pod vedením Roba Preece, nebo se zajímáte o buddhistickou tantru a hledáte někoho, kdo vám pomůže se v této oblasti lépe orientovat?  
Po dvou letech se k nám do Prahy vrácí tento výjimečný psychoterapeut a zkušený učitel buddhistické meditace.

Zaměříme se na praxi Dynamického soucitu, která v nás probouzí schopnost reagovat na utrpení ve vnějším světě, aniž bychom ztratili sami sebe.

Seminář probíhá v Maitree, Týnská ulička 6
Tlumočení do ČJ zajištěno.

Rob Preece

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice více než 40 let. Řadu let strávil v ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se na této nevšední cestě objevují.“

Rob vytváří srozumitelnou psychospirituální mapu, jejímž měřítkem nejsou mystické zážitky, deklarovaná zbožnost ani duchovní pokrok, ale nenápadná věta, jejíž pravý smysl se učíme chápat celý život: moudrost neznamená dokonalost, ale přijetí vlastní nedokonalosti.
Petr Třešňák (Respekt)

Dynamický soucit

Reagovat na utrpení druhých není přímočaré. Pochybnosti a nejistoty nás mohou omezovat a nemáme-li dostatek moudrosti, výsledný efekt postrádá potřebnou dovednost, či účinnost.

Abychom mohli šířit prospěch, potřebujeme jak soucit, tak moudrost a musíme také vědět, jak jít vstříc utrpením a zachovat si své zdroje.

Zelená Tara je bódhisattva dynamického soucitu a vše-obsahující moudrosti a ukazuje nám příklady, jak pracovat s utrpením druhých z prostoru všeobjímající autenticity a uzemnění. Během tohoto semináře budeme zkoumat různé aspekty Tařiny dynamické povahy zejména v mandale jejího těla, kde se projevuje kvalita míru, růstu, síly a hněvu.

Proč se vydat do hlubin Tantrické praxe?

Tantrická praxe je hluboký přístup k úplné transformaci a osvobození našeho těla, řeči a mysli od toho, co omezuje a zakrývá jejich přirozený potenciál. Často se má za to, že ústředním tématem této praxe je vizualizace barevných božstev. To je pravda, ale jen částečně. Pokud plně pochopíme jak tantrická praxe „funguje“, zjistíme, že je mnohem bohatší. Společně se dostaneme do hloubky praxe i k její jemnosti, dozvíte se mnoho důležitých podrobností. Po celou dobu bude kladen důraz na to, jak může meditace v tantrické tradici přispět k našemu psychickému uzdravení a transformaci.

Tantra nám může pomoci integrovat mnoho různých aspektů našeho života do radikálního procesu probuzení. Naše mysl, náš emocionální a psychický život, náš tvůrčí život, naše tělo a vztahy – to všechno jsou aspekty tohoto procesu. Vše, čím jsme, je zahrnuto do této cesty alchymistické transformace.

Účastníte se poprvé?

Pokud se chcete Robova workshopu zúčastnit poprvé, doporučujeme, abyste již měli nějakou zkušenost s buddhistickou praxí a meditací. Bez předchozích zkušeností by pro vás mohlo být obtížné účastnit se skupinové práce. 

Termín, Cena, Přihláška


Seminář probíhá v Maitree, Týnská Ulička 6
8. - 10. prosince 2023
Pá: 10-17, So: 10-17, Ne: 10-16.30

(využijte včas limitovaného množství výhodných cen, na earlybird ceny nelze využít žádné další slevy)

Často kladené otázky

Co když online seminář nestihnu?

Ze semináře, na který se přihlásíte, dostanete do 5 pracovních dní automaticky záznam. Ten budete mít k dispozici následujících 14 dní, abyste se mohli k prožitku i informacím vrátit.

Potřebuji nějakou aplikaci?

Online setkání momentálně probíhají na Zoomu. Do telefonu či tabletu si Zoom si můžete stáhnout přes Google.play nebo Apple Store. Na počítač si můžete stáhnout aplikaci přes https://zoom.us/download.

Budu se mít na koho obrátit, když budu mít technické potíže?

Ano! V průběhu online seminářů jsme tady pro Vás. Pokud máte problém se spuštěním či připojením nebo se v průběhu akce objeví jiné technické potíže, volejte na +420 725 783 506 nebo pište na seminare@maitrea.cz.

Co když nestíhám začátek?

Pokud nestíháte začátek, vůbec nic se neděje. Do online semináře Vás pustíme i po jeho zahájení a zmeškanou část si pak můžete pustit ze záznamu.

Jak fungují interakce na online semináři?

Online seminář není jen nudná přednáška. U některých je možné (a žádoucí) sdílení či práce ve dvojicích nebo skupinách v takzvaných breakout roomech, do nichž jsou účastníci webináře rozděleni. Často je součástí akce také prostor pro dotazy pokládané přímo lektorovi.

Bývají online semináře tlumočené?

Pokud není přímo u online semináře uvedena informace, že není tlumočen, bude profesionálně tlumočen do českého jazyka.