Použij svou sílu pro blaho všech bytostí

8.–10. listopadu 2024

MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1

Máte pocit, že nejste efektivní a neposouváte se vpřed?
Že nejste slyšet a nedokážete se prosadit?
Cítíte se, jako by vám život protékal pod rukama?

Začněte s božstvem Vadžrapání objevovat, z čeho ve vás vyrůstají tyto stavy bezmoci a nedostatečnosti. Svou sílu skrýváme a pohřbíváme, protože se možná bojíme, že je jí příliš mnoho, a máme pocit, že je nepřijatelná.

Do Prahy se opět vrácí výjimečný psychoterapeut a praktikující učitel buddhistické meditace.


Zaměříme se na praxi, která projasní naše životní záměry a pomůže nám probudit svou moc a použít vlastní sílu pro dobro všech bytostí

Tlumočení do ČJ zajištěno.

Rob Preece

Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus převážně tibetské tradice více než 40 let. Řadu let strávil v ústraní v Himalájích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.

„Opakovaným setkáváním můžeme provádět praxi hlouběji a pomalu přidávat pokročilé složky, které se na této nevšední cestě objevují.“

Vadžrapání - božstvo osobní síly

Objevit vlastní sílu není snadné. Její nedostatek je doprovázen pocity bezmoci, frustrace a hněvu. Její nadbytek ale může ublížit, pokud je s ní zacházeno nevědomě a egoisticky.

Na tomto třídenním retreatu s Robem Preecem začneme objevovat, co omezuje naši sílu, jak v nás žije a jak ji můžeme začít znovu vtělovat.

Božstvo Vadžrapání nám ukáže, jak začít projevovat svůj potenciál, abychom ve svém životě projevili to, co je nejprospěšnější pro blaho druhých. Je vyjádřením bódhičitty a schopnosti bódhisattvy účinně sloužit druhým. Máme-li pěstovat správný vztah ke své síle tak, aby byla účinná, potřebujeme mít jasnou kvalitu záměru oproštěnou od omezujících zálib ega v ovládání nebo dominanci.

Proč se vydat do hlubin tantrické buddhistické praxe?

Tantrická praxe je hluboký přístup k úplné transformaci a osvobození našeho těla, řeči a mysli od toho, co omezuje a zakrývá jejich přirozený potenciál. Často se má za to, že ústředním tématem této praxe je vizualizace barevných božstev. To je pravda, ale jen částečně. Pokud plně pochopíme, jak tantrická praxe „funguje“, zjistíme, že je mnohem bohatší. Společně se dostaneme do hloubky praxe i k její jemnosti a dozvíme se mnoho důležitých podrobností. Po celou dobu bude kladen důraz na to, jak může meditace v tantrické tradici přispět k našemu psychickému uzdravení a transformaci.

Tantra nám může pomoci integrovat mnoho různých aspektů našeho života do radikálního procesu probuzení. Naše mysl, náš emocionální a psychický život, naše tvořivost, naše tělo a vztahy – to všechno jsou aspekty tohoto procesu. Vše, čím jsme, je zahrnuto do této cesty alchymistické transformace.

Účastníte se poprvé?

Pokud se chcete Robova workshopu zúčastnit poprvé, doporučujeme, abyste již měli nějakou zkušenost s buddhistickou praxí a meditací. Bez předchozích zkušeností by pro vás mohlo být obtížné účastnit se skupinové práce. 

termín, cena, přihláška

(využijte výhodné ceny včas, na Early Brid ceny nelze využít žádné další slevy)

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, müsli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.