Zvládej životní výzvy s láskou a sebepřijetím

Jak nalézt životní proud v tomto rychlém a neustále se měnícím světě?
Jak lépe zvládat životní výzvy a pády?
Jak se opět probouzet s vděčností za každé nové ráno?

Věděli jste, že i vy sami můžete regulovat svůj nervový systém a zklidnit tak rozbouřený proud emocí, myšlenek a pocitů? V letošním roce jsme pro vás s Bhagatem připravili unikátní sérii 3 setkání tzv. "Survival Kit" (Krabička přežití).

Během těchto volně navazujích setkání se naučíte techniky, díky kterým budete moci i vy sami pečovat o své fyzické a duševní zdraví a budovat zdravé vztahy se svým okolím. 

Všechny semináře probíhají v prostorách Maitrey, Týnská ulička 6, Praha 1

Cyklus 3 seminářů
"Survival kit"

Naučte se regulovat svůj nervový systém zdravým způsobem, tak abyste opět získali odvahu a svobodu být sami sebou. Získáte praktické nástroje, jak o sebe nejrůznějšími způsobypečovat. Cyklus je vhodný pro všechny hledající a osoby překonávající trauma, aby mohli lépe zvládat výzvy a znovu nalézt důvěru v proud života. 

Semináře tlumočí z angličtiny do češtiny Sananda.

Volně navazující cyklus
seminářů se lze zúčastnit i jednotlivě

UKOTVENÍ SE
seberegulace

14. února 2023 | 10-17 hod

Zaměříme se na regulaci nervového systému. Zvědomíme si, co v životě vnímáme jako hrozbu. A dáme jí důležitost, protože je skutečná.

Vytváření prostředí, kde se cítíme bezpečně  - a to i mezi lidmi -  je základní potřebou našeho savčího mozku. Pro pocit bezpečí nestačí pouze absence akutního nebezpečí.

 Hlavními faktory je zvědomnění si blízkosti a vzdálenosti od samotného nebezpečí.

Žijeme ve složitém, rychlém a neustále se měnícím světě.

Náš nervový systém je velmi složitý. Části našeho autonomního nervového systému jsou staré 500 milionů let. Dorzální vagus, náš sympatikus, je starý 400 milionů let a ventrální vagus je starý 200 milionů let. Všechny jejich reakce jsou zcela nevědomé a když vnímají hrozbu, okamžitě přebírají kontrolu nad naším nervovým systémem a orgány a oživují vývojově staré automatické reakce, jako je boj, útěk nebo vypnutí, disociace. Prožíváme to jako něco, co se nám děje samo, co nechceme, co jsme nevytvořili. Ale jsme to my, kdo vytváříme tyto reakce nevědomě, protože náš nervový systém vnímá nějakou hrozbu. Pokud to začneme chápat, můžeme se naučit, jak svou nervovou soustavu opět zklidnit, abychom žili zdravě a ve své síle a aby v tomto stavu mohla fungovat naše inteligence.

Naše inteligence, náš neokortex, může fungovat pouze tehdy, když jsme v uvolněném stavu, cítíme se bezpečně a jsme ve “flow”, v plynutí. Naučit se samoregulaci nervového systému -  jak se vrátit do flow -  je klíčovou schopností, pokud si chceme udržet fyzické a duševní zdraví a zdravé vztahy. Pouze když se cítíme bezpečně, můžeme navázat opravdové a respektující vztahy s druhými a nesklouzneme k únikovému nebo útočnému chování jako reakci na nějaké vnímané nebezpečí. 

Pro účast na semináři je dobré mít předchozí zkušenost s konstelacemi nebo jinou
formou sebepoznávací práce. Setkání budou probíhat v malé skupině do 25 osob.

Nemáte možnost účastnit se semináře naživo v Maitree?

Natočili jsme pro vás jedinečný VIDEOKURZ s Bhagatem!

Bhagat J. Zeilhofer

Bhagat kráčí po duchovní stezce již více než třicet let. Hluboká meditace je součástí jeho každodenního života. V roce 1982 se stal žákem Osha. Celkem 5 let strávil v Oshově ášramu v indické Púně, kde vedl meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se zenem a tibetským buddhismem. Věnuje se také hypnoterapii podle Ericksona, systémové rodinné terapii, vede tréninky a semináře Esence a Umění zemřít.

Bhagatův moudrý, laskavý a zároveň pevný přístup
přináší pocit bezpečí a důvěry.

Co říkají návštěvníci Bhagatových seminářů:

Ahoj Bhagate, dívám se na vše jinýma očima, někde v břiše se něco důležitého změnilo, věřím, že to vydrží. Díky ti!
Martin
Bhagat je člověk, který vám v bezpečném prostředí otevře oči, nabídne možnost otevřít se novým možnostem, nastoupit cestu k vnitřní pravdě, lásce, naplnění a k prožívání života v jeho plnosti.
Robin
Bhagat dokáže jít skutečně k jádru věci a s lehkostí řešit i velmi citlivá témata. V jeho přítomnosti cítím pocit důvěry a lásky.
Michaela

Přihlášení:

Často kladené otázky

Co s sebou?

Doporučujeme vám vzít si s sebou uzavíratelnou láhev s pitím, vždy se hodí zápisník a tužka, hodit se mohou i pastelky. Na semináře zpravidla nic dalšího nepotřebujete. 

Jaké oblečení?

Vhodné je pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Doporučujeme více vrstev, aby bylo možné se převléci do suchého či se naopak svléci. Hodit by se mohl i šál/šátek/deka na sezení. Tančit budeme naboso nebo v měkké taneční obuvi.

Je na místě občerstvení?

Na místě si můžete zakoupit drobné občerstvení (sušenky, musli tyčinky apod.) K dispozici je káva, čaj a filtrovaná voda z kohoutku nebo balená voda. Do sálů si bereme nápoje pouze v uzavřených nádobách. Pro konzumaci občerstvení je určena přilehlá kuchyňka s posezením. K dispozici je i lednice.

Kde je MAITREA?

Seminář se koná v domě osobního rozvoje MAITREA v Týnské uličce 6, v samém srdci Prahy v blízkosti Staroměstského náměstí.

Kde zaparkovat?

V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) je možné jedině v OC Kotva, OC Palladium nebo pod Rudolfinem (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možnost pouze krátkodobého zastavení pro vystoupení a vyložení.